شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 August 24
کد خبر: ۲۱۷۳۶۷
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تولید روزانه ۲۰ هزار متر مکعب آب شامیدنی از تاسیسات آب شیرین‌کن خبرداد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی تا شش ماه آینده ظرفیت شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب آشامیدنی بوشهر ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.

عبدالحمید حمزه‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه منابع تامین آب آشامیدنی در استان بوشهر افزایش یافته است اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برخی از شهرها و روستاهای استان بوشهر دارای شبکه آبرسانی بودند که پس از پیروزی انقلاب ضمن افزایش منابع آب آشامیدنی طرح شبکه آبرسانی در شهرها و روستاهای استان بوشهر افزایش یافت.

وی با بیان اینکه پیش از انقلاب تنها 400 کیلومتر شبکه آبرسانی در استان وجود داشت گفت: اکنون این میزان به بیش از یک‌هزار و 400 کیلومتر رسیده است و این در حالی  است که تمام شهرهای استان بوشهر دارای شبکه آبرسانی هستند.

حمزه‌پور با بیان اینکه حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر در اولویت قرار دارد بیان کرد: در این راستا اعتبارات ویژه‌ای امسال برای این مهم تخصیص یافته است به‌گونه‌ای که شش پروژه آبرسانی با اعتباری افزون بر 100 میلیارد تومان در دهه فجر امسال در استان بوشهر انجام می‌شود.

مدیرعامل آبفای استان بوشهر آغاز عملیات اجرایی پروژه و سه پروژه آبرسانی در شهرهای بوشهر، دالکی برازجان و شبانکاره را از جمله طرح‌های آبرسانی دانست و افزود: امسال  از 170 میلیارد تومان اعتبارات  مصوب تملک و دارایی تاکنون 80 درصد آن تخصیص داده شده است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات در حوزه آبرسانی به 100 درصد می‌رسد افزود: هر چند اعتبارات مصوب با توجه به بحران کم‌ آبی استان بوشهر کم است اما با توجه به وضعیت بودجه این تخصیص‌ها نشان دهنده اهمیت و اولویت این حوزه برای دولت است.

حمزه‌پور از تامین آب آشامیدنی استان بوشهر از تاسیسات آب‌شیرین کن خبر داد و بیان کرد: اکنون به ظرفیت 20 هزار متر مکعب آب‌شیرین‌کن در شهرستان‌های بوشهر و کنگان راه‌اندازی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه اکنون شش درصد آب آشامیدنی استان بوشهر از آب شیرین کن تامین می‌شود گفت: برنامه ریزی انجام شده تا شش ماه آینده با اجرای آب‌شیرین‌کن‌های جدید ظرفیت شیرین سازی آب  دریا به 40 درصد افزایش می‌یابد.

وی از حفر چاه‌های جدید تامین آب در استان بوشهر در مقابله با کم‌آبی خبرداد و خاطر نشان کرد: 30 حلقه چاه آب در استان وجود دارد که در راستای افزایش منابع آبی استان بوشهر اکنون این میزان به 120 حلقه چاه افزایش یافته است.

حمزه‌پور  با تاکید بر مصرف بهینه آب بیان کرد: همراهی مردم در مدیریت مصرف آب  از سوس مشترکان نقش تاثیرگذاری در حل مشکل کم آبی دارد تا بتوان فصل گرما با کمترین مشکلی مدیریت شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد