شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 August 24
کد خبر: ۲۱۷۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
مدیرعامل آبفا بوشهر:
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در حال حاضر آبشیرین‌کن‌ها شش درصد آب استان بوشهر را تامین می‌کنند.
به گزارش سوک، عبدالحمید حمزه‌پور صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آب تنها عنصر حیاتی پس از هوا است که هیچ جایگزینی ندارد و باید در مصرف آن دقت و مدیریت لازم  انجام شود.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر منابع آب بدلیل شرایط جغرافیایی، خشکسالی و برداشت‌ها در سال‌های گذشته، منابع قابل اتکایی وجود ندارد افزود: به همین دلیل برای تامین منابع آب در استان در دو حوزه تامین آب از خارج از استان و استفاده از آب های غیر متعارف و شور  برنامه ریزی شده است.

حمزه‌پور بیان کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار متر مکعب آب‌شیرین‌کن در شهرستان‌های بوشهر و کنگان وجود دارد و شش درصد آب مورد نیاز استان را تامین می‌کند که برنامه ریزی شده تا شش ماه آینده با اجرای آبشیرین‌کن‌های جدید در استان این ظرفیت را به ۳۵ تا ۴۰ درصد افزایش دهیم.

آبشیرین‌کن‌ها ۶ درصد آب استان بوشهر را تامین می‌کنند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر در خصوص تحولی که بعد از انقلاب در زمینه آب انجام شده است، تصریح کرد: پیش از انقلاب تنها ۴۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی در استان وجود داشته که اکنون این میزان به بیش از هزار و ۴۰۰ کیلومتر رسیده است و ۱۰۰ درصد شهرهای استان دارای آب شرب بهداشتی هستند.

وی در ادامه گفت: همچنین در گذشته ۳۰ حلقه چاه در استان وجود داشته است که اکنون این میزان به ۱۲۰ حلقه رسیده است.

حمزه پور خاطر نشان کرد: امسال  از اعتبارات تملک و دارایی ۱۷۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده است که تا کنون ۸۰ درصد آن تخصیص داده شده است، هر چند این اعتبارات با توجه به بحران بی آبی که اکنون با آن روبرو هستیم کم است اما با توجه به وضعیت بودجه این تخصیص ها نشان دهنده اهمیت و اولویت این حوزه برای دولت است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر عنوان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته  و همراهی مردم در مدیریت مصرف آب مشکل کمتری را در تابستان امسال شاهد باشیم.

وی در خصوص انجام پروژه های دهه فجر عنوان کرد: شش پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال در استان بوشهر انجام می شود که شامل سه پروژه کلنگ زنی و سه پروژه افتتاحیه در شهرهای بوشهر، دالکی برازجان و شبانکاره است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد