کد خبر: ۲۱۷۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
شهردار بندر بوشهر:
شهردار بوشهر ایجاد یک توازن بین مناطق جنوبی ، مرکزی و شمالی شهر بوشهر را مهمترین برنامه خود عنوان کرد و افزود: با طرح تجدید نظر در ضوابط و کالبد خریم سکونتگاه 7 تا 10 کیلومتری شهر بوشهر است به دنبال این هستیم که بتوانیم یک سری امکانات را به مناطق جنوبی شهر بوشهر ببریم.
به گزارش سوک، سید نورالدین امیری پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: برنامه هایم را به شکل سه ماه به عنوان یک فرایند کوتاه مدت در جهت به روز رسانی سیستم درون شهرداری و پروژه های عمرانی تدوین کرده ام.

وی افزود: نخستین برنامه ام را تعیین تکلیف پروژه های حوزه شهری کردم که به هر دلیل پیش از امدنم به شهرداری آغاز و نیمه تمام باقی مانده بود.


شهردار بندر بوشهر تصریح کرد: در این راستا، ابتدا لیستی از پروژه های نیمه تمام را دریافت و با یک برنامه ریزی مناسب اولویت بندی های لازم برای اتمام این پروژه ها انجام شد هر چند بر من خورده گرفته شده که چرا کار جدید را اغاز نمی کنم.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف شرایط میدان آزادی را به واسطه نیازهای حوزه شهری در اولویت قرار دادم که انتظار می رود با وجود یک سری مشکلات حقوقی و مالکیت شخصی اراضی اطراف آن بتوانیم تا پایان سال بخشی از مشکلات این پروژه را ساماندهی کنیم.


امیری تعیین تکلیف پروژه چرخ فلک را دیگر اولویت خود در شهرداری بندر بوشهر اعلام کرد و گفت: با پیگیری‌های انجام شده و نیازهای توسعه محور این پروژه، پیمانکار قول داده است تا پایان سال این پروژه را برای بهره برداری آماده کند.

شهردار بوشهر ایجاد یک توازن بین مناطق جنوبی ، مرکزی و شمالی شهر بوشهر را مهمترین برنامه خود عنوان کرد و افزود: با طرح تجدید نظر در ضوابط و کالبد خریم سکونتگاه 7 تا 10 کیلومتری شهر بوشهر است به دنبال این هستیم که بتوانیم یک سری امکانات را به مناطق جنوبی شهر بوشهر ببریم.


وی بیان کرد: اگر تا قبل از پایان امسال، از طریق راه و شهرسازی و استانداری به شهرداری بندر بوشهر واگذار شود آماده اجرای این طرح هستیم.

امیری عنوان کرد: در این طرح بخش مسکونی از 187 به 320 هکتار افزایش می یابد و سطح اشغال از 40 به 60 درصد افزایش می یابد ضمن این که مغازه های کنونی در سبزآبد تثبت اما با هر گونه ساخت جدید چاره ای جز عقب نشینی برای بهبود معابر عمومی ندارند.

شهردار بندر بوشهر گفت: ایجاد فضای کارگاهی با مشاغل زودبازده و کوچک ، افزایش تراکم مسکونی از 70 تا 120 متر بخشی دیگر از مزیت های اجرای این طرخ است هر چند امکان دارد برخی منازل در حریم قرار گیرد که از آنها خرید و یا زمین معوض در اختیار آنها قرار می گیرد.


وی با اعلام واگذاری فضای سبز پارک لیان به شهرداری بوشهر، گفت: از انجا که مالکیت این مکان با راه و شهرسازی است باید فضای سبز را مطابق قانون به شهرداری بدهد تا با یک برنامه ریزی مناسب بتوانیم یک سری امکانات رفاهی در آن جا مستقر کنیم.

امیری با اشاره به سابقه فرهنگی شهردار بندر بوشهر عنوان کرد: این شهر فاقد یک مرکز توسعه یافته فرهنگی است که ایجاد سرای محله به هر محله با وجود فرهنگ و هویت خاص این مناطق را دنبال می کنیم.


شهردار بندر بوشهر گفت: روگذار میدان مطهری را با یک فرم خاص و با حفظ فرهنگ انسان محور به زودی اجرا می کنیم که می تواند در رفع گره کور ترافیکی تاثیرگذار باشد.

وی بیان کرد: از مدت شروع کارم در شهرداری بندر بوشهر ، بیش از 44 میلیارد تومان پروژه عمرانی آغاز شده است که بخش عمده آن در محلات جنوبی اتفاق می افتد هر چند در بخش های مرکزی و شمالی شهر بوشهر نیز پروژه های خوبی اجرا شده است.

امیری یادآور شد: توسعه بوشهر در چند سال اخیر با رشد ارتفاع همراه بوده که در حوزه آتشنشانی نیازمند بازنگری در تجهیزات بوده ایم.شهردار بندر بوشهر یادآور شد: در این راستا دو دستگاه خودرو آتشنشان با اعتبار دو و نیم میلیارد تومان خریداری شده و به زودی به ناوگان این سازمان می پیوند که می تواند تا ارتفاع چهل متر کار امدادرسانی را انجام دهد.

وی عنوان کرد: با توجه به این که اعتبارات شهرداری با ساخت و سازهای مردمی همراه بوده شاهد مشکلاتی در این بخش هستیم که برگرفته از کاهش ساخت و سازهاست اما سعی ما این است که با وجود این شرایط ارائه خدمات بدون وقفه انجام دهد.نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد