شنبه ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 August 24
کد خبر: ۲۱۷۳۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۷
نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقا امروز با رئیس جمهور و نخست وزیر عراق در بغداد دیدار کرد.
برهم صالح رئیس جمهوری عراق امروز در کاخ السلام، میخائیل بوگدانف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه و کشورهای آفریقایی را به حضور پذیرفت که طی آن روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای و بین المللی بررسی شد.

بر اساس بیانیه دفتر رئیس جمهوری عراق، برهم صالح در این دیدار بر تمایل کشورش برای گسترش روابط با روسیه و نیز افزایش تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای برای تقویت امنیت و ثبات منطقه تاکید و از نقش روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم تمجید کرد.

صالح بر تمایل عراق برای گسترش روابط و همکاری با روسیه در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و سرمایه‌گذاری تاکید و از روابط متمایز میان دو کشور دوست تمجید کرد.

بوگدانف هم با ابلاغ سلام پوتین به صالح بار دیگر بر حمایت روسیه از عراق و تمایل برای توسعه روابط دوجانبه در تمام زمینه‌ها تاکید کرد.

به گزارش الفرات، بوگدانف همچنین با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق دیدار کرد که طی آن عبدالمهدی خاطر نشان کرد نقش روسیه در حمایت از تلاش‌های امنیت و ثبات در منطقه سهیم بوده است.

بر اساس بیانیه دفتر نخست وزیر عراق، عبدالمهدی بر تمایل عراق برای گسترش همکاری با روسیه در زمینه‌های اقتصادی، سرمایه‌گذاری و توسعه میادین نفت و گاز تاکید کرد.

دو طرف همچنین نشست آتی کمیته دولتی مشترک روسیه و عراق و تحولات منطقه را بررسی کردند.

منبع: مشرق
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد