کد خبر: ۲۱۷۴۱۹
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
همزمان با چهارمین روز از دهه فجر 24 طرح عمران شهری و روستایی با اعتبار 30 میلیارد ریال در شهرستان دیر به بهره‌برداری رسید.
24طرح عمران شهری و روستایی در شهرستان دیر افتتاح شد

به گزارش سوکْ هم‌زمان با چهارمین روز از دهه فجر 24 طرح عمران شهری و روستایی با اعتبار 30 میلیارد ریال در شهرستان دیر به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌ها شامل بهره‌برداری از شش خیابان  و 16 کوچه فرعی در شهر بردستان و به‌سازی معابر روستاهای لمبدان بالایی و پایینی می‌باشد.

فرماندار شهرستان دیر در آیین بهره‌برداری از این طرح‌ها اظهار داشت: به برکت انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در عمران و آبادانی شهرها و روستاها شاهد اقدامات خوبی بوده‌ایم.

کریم علی‌حسنی افزود: در این دولت طرح‌های عمرانی و فرهنگی خوبی صورت گرفته به‌گونه‌ای که این دگرگونی در روستاها دیده می‌شود.

وی عنوان کرد: با توجه به پرداخت اعتبارات مستمر به دهیاری‌ها، ظرف چند سال آینده با تکمیل آسفالت معابر  به‌دنبال اجرای طرح‌های جدید در روستاها هستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان دیر گفت:در حوزه اشتغال روستایی نیز اعتبارات کم‌بهره و مقرون به صرفه‌ای پرداخت می‌شود که باید از این فرصت استفاده کرد.

وی با اشاره به پرداخت  140 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در شهرستان دیر در سال جاری یاد‌آور شد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با شناسایی ظرفیت‌های روستای خود جهت ایجاد اشتغال پایدار از همین الان به فکر جذب اعتبارات اشتغال روستایی در مرحله بعد باشند.

فرماندار شهرستان دیر افزود: دولت در بحث‌های حمایتی به‌ویژه در حوزه گردشگری و صنایع دستی نیز از کار آفرینان پشتیبانی می‌کند.

شهردار بردستان در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی این شهر اظهار داشت: 22 طرح عمرانی شامل شش خیابان و 16 کوچه فرعی با 36 هزار مترمربع و اعتبار 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شهرداری اجرا شده است.

عباس مرادی با بیان اینکه امسال نزدیک به 80 هزار متر مربع از معابر و خیابان‌های شهر بردستان آسفالت شده است، افزود: در هفت سال گذشته تنها 75 هزار مترمربع از معابر و خیابان‌ها آسفالت شده در حالی که عملکرد شهرداری در یکسال گذشته بیشتر از این مقدار می‌باشد.

وی با اشاره به رونمایی از نماد دانش آموز کتابخوان بیان کرد: این تندیس روبروی کتابخانه عمومی شهید طالب ابراهیمی شهر بردستان که متناسب با این مکان فرهنگی می‌باشد نصب شده است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان دیر در آیین بهره‌برداری از طرح‌های هادی روستاهای لمبدان بالایی و پایینی گفت: تا آنجایی که بتوانیم به‌دنبال حفظ بافت سنتی روستاها هستیم و در گذرهای فرعی به‌جای آسفالت از سنگ‌فرش استفاده می‌کنیم.

آرمان جلایی با بیان اینکه طرح  به‌سازی معابر روستاهای لمبدان بالایی و پایینی با 10 میلیارد ریال اعتبار اجرایی شد،افزود:در روستای لمبدان پایینی سه هزار و 250 مترمربع آسفالت و دو هزار و 820 مترمربع سنگ فرش شده است.

وی ادامه داد: همچنین در روستای لمبدان بالایی چهار هزار و 100متر مربع آسفالت ،دو هزار و 140 متر مربع پیاده‌رو و 44 متر جداره‌سازی کرده‌ایم.

جلایی با اشاره به  62 هزار متر مربع بهسازی معابر در این دو روستا ، عنوان کرد: کلیه به‌سازی معابر روستایی شهرستان بعد از انقلاب بوده و  در یکسال گذشته انقلابی در این زمینه در روستاهای شهرستان دیر می‌بینیم.

به گزارش فارس، همچنین  امروز با اعتبار 300 میلیون ریال یک کارگاه صنایع دستی در اتاقی به مساحت 35 متر مربع از محل تسهیلات بلاعوض  سازمان گردشگری و صنایع دستی افتتاح شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد