کد خبر: ۲۱۷۵۲۷
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۶
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر:
مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: 850 هزار نفر بیمه شده اصلی و تبعی در استان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که چیزی حدود 80 درصد جمعیت استان را تشکیل می دهند.
به گزارش سوکْ ، عبد الله شیرکوند امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بوشهر به خبرنگاران گفت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد بیمه ای کشور در حال حاضر 42 میلیون نفر جمعیت تحت پوشش دارد که 3 میلیون و 700  نفر مستمری بگیر این سازمان هستند و ماهانه چیزی حدود 6 هزار میلیارد تومان حقوق مستمری می گیرند.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد جمعیت استان بوشهر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گفت: در حال حاضر 850 هزار بیمه شده اصلی و تبعی در استان وجود دارد که 325 هزار نفر آن بیمه شده اصلی و ما باقی بیمه شده تبعی هستند.

شیرکوند در ادامه مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: چیزی حدود 27 هزار نفر مستمری بگیر در سطح استان از سازمان تامین اجتماعی مستمری ماهانه دریافت می کنند.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر بیان کرد: رویکرد این سازمان رویکرد سه جانبه گرایی میان کارفرما، بیمه شده و دولت است  است و رسالت آن تعامل است و مهم ترین برنامه های آن پوشش بیمه ای احاد مختلف جامعه در سطح وسیع است.

شیرکوند با اشاره به اینکه 18 نوع خدمات از سوی سازمان تامین اجتماعی ارائه می شود گفت: یکی از این خدمات، بیمه زنان خانه دار و بیمه اتباع خارجی است که مجوز اقامت و فعالیت شغلی داشته باشند.

وی یادآور شد: سه طرح از جمله طرح "نسیم سلامت" ویژه پیاده روی بازنشستگان،طرح "بصیرت علوی" ویژه اعزام بازنشستگان به عتبات عالیات و "طرح کرامت" ویژه  اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس در سازمان تامین اجتماعی انجام می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه مهم ترین برنامه این سازمان توسعه خدمات الکترونیک استْ ادامه داد: در حال حاضر 22 خدمات به صورت الکترونیکی از جمله خدمات نوبت دهی الکتورنیک، در حال انجام است انجام است که هدف از این کار ارائه خدمات آسان و تسهیل دسترسی ارباب رجوع به خدمات تامین اجتماعی است.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: با توجه به تماس ها و سوالات مخاطبان ارجمند سازمان طی روزهای اخیر، بمنظور پاسخگویی به سوالات ایشان، کد دستوری از سوی سازمان تامین اجتماعی برای پیگیری بسته حمایتی اختصاص یافت.

عبداله شیرکوند اظهار داشت: افرادی که در این زمینه سوال و یا ابهامی در ذهن دارند، می توانند با شماره گیری کد دستوری #٨*١٤٢* و وارد نمودن کد ملی سرپرست خانوار، مطلع شوند که آیا مشمول دریافت این بسته حمایتی هستند یا خیر؟

وی افزود: پس از واریز مبلغی بعنوان بسته حمایتی به مشمولان این طرح، تماس ها و پیگیری هایی از سوی تعدادی از بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی مبنی بر واریز نشدن این وجه به حساب ایشان صورت گرفت.

مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر ادامه داد: بر همین اساس سازمان تامین اجتماعی سامانه تلفنی ١٤٢٠ و سامانه پیامکی ١٠٠٠١٤٢٠ را  در اختیار مخاطبان سازمان قرار داد تا از طریق این سامانه ها بتوانند پیگیر بسته حمایتی باشند که این دو سامانه به دلیل مراجعات مکرر مخاطبان، شدت شلوغ بودند.

شیرکوند بیان داشت: سازمان تامین اجتماعی، کد دستوری  #٨*١٤٢* را برای پیگیری سریعتر و بهتر بسته حمایتی اختصاص داد تا مردم و مخاطبان ارجمند سازمان بتوانند در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ سوالات خود در این زمینه دست یابند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد