کد خبر: ۲۱۷۵۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۳
بر خلاف همه شایعات، فردا مدارس و دانشگاه‌های سراسر کشور دایر هستند؛ خبری که هرچند شاید بسیاری را ناراحت کند، برای برخی ناراحت کننده‌تر است!
به گزارش «سوک» به نقل از تابناک؛ بر خلاف رویه دولت‌های نهم و دهم، در دولت روحانی، تأکید بر تعطیل نکردن روز‌های واقع در میان تعطیلات است؛ روز‌هایی مانند فردا که میان تعطیلات چند روزه واقع شده و اگر تعطیل اعلام می‌شد، همه با طیب خاطر برای استفاده از آن برنامه می‌ریختند.

برچیدن رسمی تعطیل کردن روز‌های بین التعطیلین که مبنای آن، ارائه فرصت‌هایی به مردم برای بهره بردن بیشتر از تعطیلات و انجام اموری مانند مسافرت بود. مسافرت به نیت صله رحم یا تفریح که بازگشت به محیط کار و تلاش روزمره بعد از آن، راندمان افراد را بالا می‌برد. تصمیمی که برخی مخالف آن بودند، چون مدعی بودند این میزان تعطیلات برای کشوری مانند ایران که نیازمند کار و تلاش روزافزون است، بسیار است.

مخالفانی که حالا روزگار بر وفق مراد ایشان می‌چرخد، چون دولتمردان فعلی و مستقر هم با ایشان هم عقیده‌اند تا جای مخالف و موافق عوض شده و آن‌هایی که موافق تعطیل کردن چنین روز‌هایی هستند، از تعطیل نشدن فردا، ۲۱ بهمن ابراز تعجب کرده و از ندید گرفتن فرصت پیش آمده سری به تأسف تکان دهند.

فرصتی که به باور ایشان می‌شد آن را غنیمت شمرد و شرایط را برای بهره مندی مردم از تعطیلات فراهم آورد، تا بلکه در حال و روز ناخوش این روز‌های اقتصاد کشور، هم مردم بیاسایند و هم قیمت‌هایی که روافزون هستند و تدبیر‌های اندیشیده شده برای توقفشان را پیش از موفق شدن، از کار می‌اندازند و بی اثر می‌کنند.

نگاه‌هایی که ممکن است هر یک از ما طرفدار یکی از آن‌ها باشیم؛ چه منتقد دولتمردانی که فردا را تعطیل نکردند تا عده‌ای مجبور باشند فردا روانه کلاس درس یا محل کار شوند و چه همسو با آن‌هایی که می‌گویند تعطیلات در کشورمان زیاد است، آثار سوء آن را در امور مختلف می‌توان دید و بنابراین، باید از تعطیلات کاست، نه اینکه به دنبال اتفاقاتی باشیم که بر شمار تعطیلات می‌افزاید.

این در حالی است که چه موافق تعطیلات باشیم و چه مخالف آن، آنچه فردا در عالم واقع رخ خواهد داد، به زیان گروهی از هم‌وطنانمان است که از قضا قانون‌مدارتر و وظیفه شناس‌تر از دیگران هستند. آن‌هایی که فردا در کلاس‌های درس یا محل کار حضور می‌یابند، بر خلاف بسیاری از مردم که ترجیح می‌دهند فردا را تعطیل در نظر بگیرند و می‌دانند که بابت این تصمیم عقوبت خاصی در انتظارشان نیست.

زیانی که وارد آمدن آن به افراد قانون مدار، نهایت بی انصافی است و نتیجه غایی آن، تشویق ایشان به قوانین و مقررات در آینده است. اتفاقی که بارها رخ داده و نتیجه آن را می‌شود فردا در مدارس و دانشگاه‌ها و ادارات دید. در مراکزی که قانونا دایر هستند، اما عملا تعطیلند؛ تعطیلاتی که افراد قانون مدار را به دام می‌اندازند و از استراحت و تفریح بازمی‌دارند.

اشکالی که در سایه تصمیم دولتمردان بروز و نمود پیدا می‌کند؛ تصمیماتی از این دست که برای تعطیل کردن روز‌های مناسب برای تعطیل کردن، تصمیم نمی‌گیرند و ظاهرا بر این باورند که این گونه برای کشور بهتر است!

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد