جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۸۰۸۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶
خبری خوش به شهروندان
پس از مدت ها انتظار بالاخره با تلاش های گسترده و قابل تقدیر استاندار بوشهر و همت رئیس شورا و شهردار بندر بوشهر و با گذشت مدیریت شرکت هلدینگ خلیج فارس از حقوق خود، مجموعه دهکده گردشگری بندر بوشهر به شهرداری واگذار شد تا در کمتر از 17 روز مانده به سال جدید خورشیدی، این دهکده حال و هوایی جدید به خود گیرد.
به گزارش سوک، پس از مدت ها انتظار بالاخره با تلاش های گسترده و قابل تقدیر استاندار بوشهر و همت رئیس شورا و شهردار بندر بوشهر و با گذشت مدیریت شرکت هلدینگ خلیج فارس از حقوق خود، مجموعه دهکده گردشگری بندر بوشهر به شهرداری واگذار شد تا در کمتر از 17 روز مانده به سال جدید خورشیدی، این دهکده حال و هوایی جدید به خود گیرد.

بر اساس این گزارش، در جلسه ای که امروز پیرامون موضوع تغییر و تحول قطعی مجموعه دهکده  گردشگری بوشهر ، در دفتر کار فرماندار عسلویه با حضور استاندار  بوشهر به عنوان رئیس جلسه ، شهردار بندر بوشهر ، رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر ، معاون امور عمرانی استانداری بوشهر ، مدیریت شرکت هلدینگ خلیج فارس و شورای راهبردی پتروشیمی ها مستقر در عسلویه انجام شد پس از بحث و بررسی و کارشناسی لازم پیرامون تحویل و تحول قطعی مجموعه دهکده گردشگری با تنظیم و امضاء صورتجلسه ، مجموعه دهکده گردشگری بوشهر به صورت قطعی تحویل شهرداری بندر بوشهر گردید.


دکتر امیری شهردار بندر بوشهر

*بی شک دهکده گردشگری بوشهر ایده ای بسیار جالب و جذاب است که با تلاش و پیگیری مجدانه استاندار بوشهر، تاکنون فاز اول آن به بهره برداری رسیده و با بهره برداری مناسب و بهینه ، ظرفیت جدیدی برای گردشگری ساحلی در شهر بوشهر فراهم گردیده است

* در حالی که سالهای سال مردم بوشهر برای گردش و تفریح به ویژه استفاده از دریا ، به مناطق محدودی از سواحل شهر نظیر خیابان ساحلی و یا ساحل بندرگاه دسترسی داشتند ، اکنون دهکده گردشگری ظرفیت تازه ای به فضاهای تفریحی مرکز استان می افزاید .


*استان بوشهر دارای طولانی ترین مرز دریایی با خلیج فارس می باشد. این ظرفیت ساحلی سبب شده که قابلیت های سرمایه گذاری ویژه ای برای استان بوشهر فراهم شود که در همین جا از سرمایه گذاران علاقمند به این موضوع دعوت به همکاری می شود .

*کل مجموعه ی دهکده گردشگری 85 هکتار و دارای 4 فاز با رویکرد توسعه تفریح های آبی و ساحلی است که فاز اول آن در سالهای گذشته به بهره برداری اولیه رسیده ولی در حال حاضر نیاز به انجام یک سری اقدامات دارد که با تلاش و همت مضاعف همکارانم در خانواده بزرگ شهرداری بندر بوشهر و بسیج همه امکانات موجود و البته حمایت و همراهی سایر دستگاه ها ، به یاری خداوند متعال بتوانیم در طول ایام نوروز امسال ، شاهد حضور چشمگیر گردشگران به ویژه مسافران نوروزی در این دهکده باشیم .


* با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و تجربه سالهای قبل و خیل عظیم گردشگران و مسافران نوروزی ، مقدمات و برنامه ریزی های لازم در جهت ایجاد و توسعه فضاهای خدمات عمومی ،امنیتی ، بهداشتی ، انتظامی ، رفاهی ، ایمنی و ... انجام و در دستور کار شهرداری بندر بوشهر قرار گرفته است .

ابوذر دهدار؛ رییس شورای شهر بوشهر

*طی نشستی که امروز در عسلویه با حضور استاندار، مدیرعامل شرکت هولدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس که شرکت پازارگاد به عنوان متولی قبلی دهکده گردشگری هم زیرمجموعه آن می باشد، شهردار و بنده جلسه ای برگزار و تفاهم نامه واگذاری رسمی این دهکده به شهرداری مرکز استان امضا شد.


* براساس تفاهم نامه منعقد شده، شرکت هولدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس به صورت قطعی و با اختیار تام مجموعه گردشگری بوشهر را به طور کامل و بدون هرگونه ادعایی به شهرداری بوشهر هبه و هدیه کرده و در بند دیگر نیز مقرر شده که شهرداری درخصوص بدهی های گذشته هیچ مسئولیتی ندارد.

*شهرداری از هفته های گذشته که هنوز دهکده گردشگری به صورت قطعی واگذار نشده بود، نظافت و آماده سازی آن را برای ایام نوروز آغاز کرده و از فردا نیز با نیروهای بیشتری نگهداری و ساماندهی این مجموعه برای شهروندان و گردشگران را برعهده می گیرد.


*درخصوص واگذاری پارک لیان به شهرداری نیز پیگیری های خوبی داشته ایم و بسیار خوش بین هستیم در فروردین و اوایل سال آینده به نتیجه برسد تا فرصت های جدیدی برای توسعه سرانه های فضای سبز و تفریح شهروندان رقم بخورد.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
0
0
یعنی نمی توانستند این مجموعه را دو ماه پیش به شهرداری واگذار کنند تا با فراغ بال تعمیرات و زیباکاری آن را انجام دهند؟گذاشتند ده پانزده روز مانده به عید که شهرداری به عنوان کار فورس بدهد به یک پیمانکار با هزینه چند برابری و به هر حال سفره ای پهن می شود و بقیه ماجرا....
نام:
ایمیل:
* نظر: