يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 19
کد خبر: ۲۱۸۱۶۴
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
در هفته نكوداشت بوشهر
كارگاه كارگرداني فيلم و جلسه پرسش و پاسخ پيرامون سينما در پرديس انقلاب اسلامي بندر بوشهر به مناسبت هفته گرامیداشت بوشهر برگزار شد.
به گزارش سوک و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر، كارگاه كارگرداني فیلم و جلسه پرسش و پاسخ پيرامون سينما با حضور نرگس آبيار كارگردان فيلم "شبي كه ماه كامل شد" در پرديس انقلاب اسلامي بندر بوشهر برگزار شد.
آبيار ضمن تبريك نكوداشت هفته بوشهر، استقبال جوانان و شهروندان بوشهري از برنامه‌هاي فرهنگي هنري هفته بوشهر را اميدوارکننده خواند و گفت: براي چهارمين بار است که به بوشهر سفر مي كنم و فرهنگ بوشهر را غني و با پشتوانه مي دانم.
كارگردان فيلم شبي كه ماه كامل شد با اشاره به اهميت بستر خلق اثر در توليد آثار هنري گفت: هميشه با شناخت از ابعاد مختلف بستر توليد اثر، اقدام به توليد آن اثر مي كنم.
وي از ضرورت تجربه زيستي و معرفت نسبت به جهان و جغرافياي بستر اثر به عنوان مهم ترين عنصر باورپذيري ياد كرد و گفت: در برخي از آثارم از جغرافيا و در برخي بالعكس از ساير فاكتورها به جغرافيا مي رسيدم.
آبيار با تاكيد به توجه فيلمسازان جوان بر عنصر تحقيق ميداني و شناخت ابعاد و عناصر توليد فيلم گفت: ضرورتا و صرفا دانش تعيين كننده كيفيت برتر اثر سينمايي نيست بلكه تجربه و كشف و شهود نيز به عنوان عوامل پيشران كيفيت دراماتيك و فني اثر سينمايي بشمار مي رود.
وي در خصوص موفقيت توليد اولين فيلم سينمائيش گفت: فيلم "آنچه در آينه ميبينيد به شما نزديكتر است" پس از تجربه توليد ده فيلم مستند و كوتاه است،و اعتماد تهيه كننده حاصل نوشتن فيلمنامه خوب و تمركز بر ايده خلاقانه بود.
نرگس آبيار يكي ديگر از دلايل موفقيت خود را داستان نويس بودن دانست و گفت: ارتباط ميان ادبيات و سينما و قابليت تبديل عناصر داستاني به عنصرهاي دراماتيك از ويژگي هاي مهم ارتباط دو سويه ادبيات و سينماست.
لازم به ذکر است فيلم "شبي كه ماه كامل شد" فيلم تحسين شده نرگس آبيار در جشنواره فيلم فجر با حضور الناز شاكر دوست، بهناز جعفري و نرگس آبيار و ساير عوامل توليد اين اثر فردا ساعت ١٩ در سينما آويني براي عموم به نمايش در خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: