جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۸۲۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
امام جمعه بوشهر:
امام جمعه بوشهر گفت: امید می‌رود آیت‌الله رئیسی خدمات بسیار شایسته‌ای داشته باشد و بتواند تحول جدی در قوه قضاییه که مایه دلگرمی مردم شود ایجاد کند و مظلومان پناهگاه محکم و ظالمان خوف و ترس داشته باشند.
به گزارش سوک، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک فرا رسیدن ماه رجب، بر توجه استفاده از این ماه برای رشد و کمال تاکید کرد و اظهار داشت: ماه رجب ماه دعا و استغفار و اوج گیری انسان به سمت خداوند متعال است.

صفایی بوشهری؛ نماینده ولی فقیه در استان بوشهر

*ماه‌های رجب، شعبان و رمضان ماه‌های رشد و کمال انسان به سوی خداوند و معنویت است که باید از این فرصت حداکثر استفاده شود.

* دعا مدرسه معرفت انسان است. جوانان باید از فضای معنوی ماه رجب برای معماری شخصیت الهی استفاده کنند چراکه این ماه دارای آثار دنیوی، اخروی و رفع مشکلات و تحقق دعا است.

*با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب رهبر معظم انقلاب اسلامی، برای تحقق این مهم نخبگان، دانشگاهیان و شخصیت‌های مختلف علمی و فرهنگی باید ضمن راه‌اندازی کرسی‌های نظریه‌پردازی، شیوه‌های اجرایی شدن آن بررسی کنند.


آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر تبدیل شدن گام دوم انقلاب به گفتمان غالب در سراسر کشور گفت: بیانیه گام دوم انقلاب باید به گفتمان غالب در عرصه‌های گوناگون تبدیل شود و در  مساجد و محافل علمی و فرهنگی از جمله دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه این بیانیه مورد تحلیل قرار بگیرد.

*بیانیه گام دوم انقلاب سبب صیانت انقلاب برای جلوگیری از انحراف می‌شود. مقاوم سازی و پیشرفت انقلاب اسلامی در بخش‌های فرهنگی، اقتصادی، علم و فناوری، سیاسی و جلوگیری از تحریف در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.


* مسجد یک مکان مقدس، عبادی، سیاسی و مرکز نجات، رشد و کمال انسان است که فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد نقش تاثیرگذاری در رشد جوانان و نوجوانان دارد.برای ارائه خدمات مطلوب به جوانان و نوجوانان مسجدی باید فرصت خدمت به این قشر در راستای حمایت از کانون‌های فرهنگی مساجد فراهم شود.

* با اشاره به تحول ایجاد شده در قوه قضاییه ، انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه تحول مهم و مطلوبی است که امیدوارم موفق باشد.

*عدالت محوری، حفظ کرامت انسان‌ها، تسریع در دادرسی، کاهش اطاله دادرسی، احقاق حقوق مظلومان و برخورد قاطع با ظالمان و مفسدان و تحقق درخواست و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید مورد توجه رئیس قوه قضاییه قرار گیرد.


*امید می‌رود آیت‌الله رئیسی خدمات بسیار شایسته‌ای داشته باشد و بتواند تحول جدی در قوه قضاییه که مایه دلگرمی مردم شود ایجاد کند و مظلومان پناهگاه محکم و ظالمان خوف و ترس داشته باشندمدیرکل کمیته امداد استان بوشهر: 1500 فقره جهیزیه به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان اهداء شد

احمد لطفی، مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر سخنران پیش از خطبه

*یکی از مهمترین فعایت‌های کمیته امداد، ارائه بسته‌های حمایتی در راستای توانمندی و خودکفایی خانواده های تحت حمایت است.در این راستا با استفاده ار توان کارشناسان متخصص حمایت، نیازهای آن احصاء و با ارائه بسته‌ها مختلف از جمله آنها را به سمت حرفه آموزی راهنمایی و زمینه اشتغال آنها فراهم می شود.


*در گذشته، حتی برخی از خانواده‌ها تا بیش از دو دهه تحت حمایت بودند که با تغییر رویکرد، به دنبال کاهش سن تحت حمایت بین سه تا پنج سال هستیم تا ضمن توانمند کردن آنها زمینه بازگشت مناسبی به جامعه برای آنها فراهم شود.

* تجربیات چهل ساله کمیته امداد نشان می‌دهد که این نهاد به تنهایی قادر به ریشی کنی فقر نیست و در این راستا واگذاری برخی از خدمات به مراکز خیریه و نیکوکاری آغاز کرده ایم تا بتوانیم در کنار منابع خود تجمیعی صورت و خدمات مناسب‌تری ارائه دهیم.


*در بیش از 50 سرفصل به مردم و گروه های هدف خدمات ارائه می‌کنیم که مهمترین آنها فعالیت‌های فرهنگی است، این فعالیت‌های فرهنگی سرپرستان خانواده‌ها، فرزندان در حین تحصیل و غیر محصل را در بر می‌گیرد.

* یکی از ماموریت‌های این نهاد، زمینه‌سازی برای اشتغال خانواده های تحت حمایت با طی کردن دوره‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که در سال جاری با ارائه تسهبلات ارزان قیمت موفق به ایجاد اشتغال برای سه هزار و 500 خانواده شده‌ایم که عمده این مشاغل خرد اما زود بازده بوده است.

*ارائه بیش از سه هزار خدمت مسکن شامل ساخت، خرید، تعمیر و بازسازی منازل مسکونی دیگر فعالیت این نهاد در استان بوشهر طی سال جاری بوده است.

*در کنار این فعالیت‌ها، به دنبال ازدواج آسان خانواده‌های تحت پوشش گام برداشته ایم که اهداء یک هزار و 500 فقره جهیزیه نیز در این راستا بوده است.

* این نهاد در راستای ارج گذاشتن به سنت حسنه قرض الحسنه، صندوق قرض الحسنه ولایت را راه اندازی کرد که در طی سال جاری به پنج هزار و 500 خانواده با میزان  35 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت ارائه کرده است.این تسهیلات قرض الحسنه برای اشتغال، مسکن، درمان، ازدواج و سایر نیازهای مددجویی پرداخت شده است.

عکاس: مهرداد جشنی پوز
نام:
ایمیل:
* نظر: