دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۱۸۳۰۱
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
در پایان این بازدید معاون عمرانی استاندار بوشهر نیز ضمن تشکر از پیگیری های نماینده محترم مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از ارشاد و راهبری مسئولانه استاندار ساعی و تلاشگر بوشهر در زمینه تامین آب شرب مردم قدردانی نمود.
به گزارش سوک، چاه­های حفاری شده آب منطقه­ ای و آب و فاضلاب شهری نخستین مورد بازدید دکتر ستوده بود.

معاون عمرانی استاندار بوشهر در این بازدید گفت: با نگاه مثبت استاندار بوشهر به  حوزه آب تخصیص لازم جهت تجهیز چاه­ها در اختیار شرکت­های مزبور قرار خواهد گرفت. مهرداد ستوده تاکید کرد تا قبل از اردیبهشت ۹۸ باید ۱۲ حلقه چاه در برازجان به بهره ­برداری کامل برسد.

در جریان این بازدید مقرر شد خط انتقال آب این چاه­ها به مخزن ۱۵۰۰۰برازجان با قید فوریت توسط پیمانکاران اجرا شود.

بازدید بعدی دکتر ستوده از مرکز پمپاژ میدان میوه و تره­ بار برازجان بود که مقرر شد پمپ های مورد نیاز تا قبل از عید نوروز نصب شوند.

معاون عمرانی استاندار در ادامه با بازدید از پروژه­ خط انتقال و شبکه شهر دالکی از پیمانکاران مربوطه به ­لحاظ کیفیت و سرعت کار تشکر و قدردانی نمود و در عین حال تاکید کرد برای جلوگیری از بحران آب در تابستان آینده، پیمانکاران تا پایان سال جاری با همکاری شهرداری دالکی به کار خود ادامه دهند.

لازم به ذکر است دالکی بیشترین هدر رفت آب را در بین شهرهای استان داشته است.

در ادامه این سفر از محل احداث آبشیرین­ کن ۶۵۰۰متر مکعبی وحدتیه – دالکی و همچنین آب­شیرین­ کن ۸۵۰۰ متر مکعبی آب­پخش- سعدآباد بازدید به­ عمل آمد که دکتر ستوده از سرمایه گذاران پروژه خواست شبانه­ روزی در جهت احداث دستگاه اصلی آب­شیرین­ کن اهتمام بورزند و هرگونه همکاری که در استان نیاز داشته باشد با جدیت پیگیری می شود.

مهرداد ستوده در ادامه با حضور در شهر شبانکاره از روند آماده سازی چاه حفاری شده بازدید به­ عمل آورد و گفت: تخصیص لازم برای تجهیزات و خط انتقال این چاه به شبانکاره تامین شده و متولیان امر باید در نصب تجهیزات و بهره برداری از این چاه با سرعت اقدام نمایند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر نیز گفت: پرو‍ژه های ذیل در حوزه شهری دشتستان انجام شده و یا مراحل پایانی خود را طی می کند.

وی افزود: اجاره ۵ حلقه چاه در شهرهای برازجان، وحدیته، تنگ ارم و شبانکاره،حفر و احیاء ۲حلقه چاه در شبانکاره،حفر ۱ حلقه چاه جدید در آبپخش،احیاء ۲ حلقه چاه در تنگ ارم،نوسازی ۴کیلومتر شبکه آب شهری تنگ ارم،نصب دستگاه کدورت­ گیر تنگ­ ارم،حفر ۲حلقه چاه در شهر کلمه و روستای خون،نوسازی شبکه آب شهری دالکی،اجرای خط انتقال مخزن دالکی،بازتجهیز ۱ حلقه چاه بوشکان،نوسازی بخشی از شبکه توزیع آب شهری کلمه، نهایی نمودن پروژه آب شیرین کن۱۷ هزار متر مکعبی برازجان و جذب ۱میلیارد تومان از محل منابع ملی به منظور خرید و نصب تجهیزات کاهنده با هدف کاهش مصرف مشترکین از مهمترین پروژه های آبی شهرستان دشتستان است.
 
عبدالحمید حمزه ­پور افزود؛ این پروژه ها جهت حل کوتاه مدت مشکل آب تا قبل از شروع به کار آبشیرین­ کن­ های در دست اجرا عملیاتی خواهند شد.

محمدی معاون شرکت آب منطقه­ ای استان که در این بازدید نیز حضور داشت گفت؛ دو پروژه مهم سد ارغون- کلمه با ظرفیت۲میلیون مترمکعب برای تامین آب شرب اضطراری شهر کلمه در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد که تا پایان سال پیمانکار انتخاب شده و از ابتدای سال۱۳۹۸ عملیات اجرایی  آن آغاز خواهد شد. همچنین بهره برداری از بند ذخیره ای- تاخیری کنترل سیلاب شبانکاره با ظرفیت۵۰۰هزار متر مکعبی در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ با هدف کنترل سیل و تغذیه مصنوعی اراضی پایین دست به بهره برداری خواهند رسید.

در پایان این بازدید معاون عمرانی استاندار بوشهر نیز ضمن تشکر از پیگیری های نماینده محترم مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از ارشاد و راهبری مسئولانه استاندار ساعی و تلاشگر بوشهر در زمینه تامین آب شرب مردم قدردانی نمود.

مهرداد ستوده عنوان کرد: مشکل آب استان مربوط به سالهای اخیر نمی باشد که به دلیل عدم داشتن برنامه و راهبرد مشخص و وابستگی ۹۰درصدی استان در حوزه تامین آب شرب به استان های همجوار  تمامی مشکلات انباشته شده امروز گریبانگیر مدیریت استان شده است. لذا نمی توان انتظار داشت طی مدت کوتاهی کل مشکلات را برطرف نمود. چرا که بطور مثال  ایجاد یک آبشیرین کن از مرحله اخذ مجوز تا نهایی نمودن سرمایه گذار و گذارندن دوره پیشبرد که از الزامات وزارت نیرو است و اجرایی نمودن پروژه اگر هیچ مانع پیش بینی نشده ای ایجاد نشود حداقل ۲سال به طول خواهد انجامید لذا با وجود محدودیت های اقتصادی فقط با عزم و اراده جمعی مدیران استان توانسته ایم در بحث اخذ مجوز تا مرحله انتخاب سرمایه گذار آب شیرین کن های مورد نیاز استان پیشرفت های خوبی داشته باشیم.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد