دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 20
کد خبر: ۲۱۸۳۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
معاون منطقه دوم دریایی سپاه:
معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امسال شش هزار نفر به اردوهای راهیان نور دریایی اعزام می‌شوند.
۶۰۰۰ نفر به اردوهای راهیان نور دریایی اعزام می‌شوند

به گزارش سوک، ناوسالار یکم پاسدار احمد دولابی پیش از ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: اردوهای راهیان نور دریایی از روز دوشنبه با اعزام یک کاروان از بوشهر به جزیره خارگ آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: بعد از اینکه رژیم بعث در جبهه زمینی با شکست روبرو شد، از سال ۶۴ جنگ را به خلیج فارس کشاندند و سکوهای نفتی و کشتی‌های نفتکش و تجاری را مورد تجاوز قرار دادند و ما هم مقابله به مثل می‌کردیم.

معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: آمریکا مستقیماً پشت صحنه حمله به تأسیسات و کشتی‌های نفتی ما در خلیج فارس بود و به تعداد روزهای جنگ، جزیره خارگ بمباران شد.

وی بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و جنگ در دریا، از سال ۸۸ راهیان نور دریایی نیز راه‌اندازی شد و از چند استان گروه‌هایی به جزیره خارگ اعزام شدند و هدف این اردوها انعکاس اتفاقات جزیره خارگ در دوران دفاع مقدس بود.

دولابی با اشاره به اینکه ۴ هزار و ۷۹۵ نفر در سال ۹۵ به اردوهای راهیان نور دریایی اعزام شدند و سال گذشته به بیش از پنج هزار نفر رسید، تصریح کرد: برنامه‌های متنوعی به منظور اردوهای راهیان نور برگزار می‌شود و نمایشگاه‌هایی برای بازدید ایجاد شده است. بازدید از جزیره خارگ، نیروگاه اتمی و موزه شهید رئیس‌علی دلواری از جمله این برنامه‌ها است.

وی ادامه داد: هر سال برنامه‌ریزی می‌کنیم که نسبت به سال قبل با کیفیت بهتری برگزار کنیم و راویانی که جامانده از شهدا هستند و در جنگ دریایی بودند و در جزیره حضور داشتند و مقابله به مثل کردند در این اردوها حضور دارند.

معاون هماهنگ‌کننده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امسال نیز اردوهای راهیان نور دریایی با بالاترین کیفیت برگزار خواهد شد. اردوهای راهیان نور دریایی در ۲۰ اسفند در اسکله شهید محلاتی آغاز می‌شود.

وی گفت: در اولین روز زائران با ۱۶۰ نفر اعزام خواهند شد و اردوهای راهیان نور دریایی تا ۱۲ فرودین ماه سال آینده ادامه خواهد داشت. امسال از استان‌های مختلف ثبت‌نام کردند و پیش‌بینی می‌شود حدود شش هزار نفر اعزام داشته باشیم.

دولابی در ارتباط با یادواره شهدای ناوتیپ ۱۳ امیرالمونین (ع) خاطرنشان کرد: تاکنون یادواره‌ای برای ۵۵۶ شهید این ناوتیپ برگزار نشده است و ۲۲ اسفندماه امسال این یادواره در خور شأن این شهدا برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری این یادواره در عالی‌شهر خبر داد و افزود: اقدامات لازم برای برگزاری این یادواره صورت گرفته است و با حضور حداکثری خانواده شهدا و ایثارگران با حضور سردار صفوی برگزار می‌شود./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر: