جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۸۴۰۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
با حضور برگزارکنندگان
اعضاء برگزارکننده دومین کوچه فستیوال موسیقی بوشهر در نشست رسانه ای ، مهمترین برنامه یک هفته ای این فستیوال را اعلام کردند
به گزارش سوک، اعضاء برگزارکننده دومین کوچه فستیوال موسیقی بوشهر در نشست رسانه ای ، مهمترین برنامه یک هفته ای این فستیوال را اعلام کردند

شاهین بهرام نژاد؛ از برگزارکنندگان کوچه فستیوال

*در کوچه رفاقت ما که شبانه دور هم جمع می شدیم تصمیم گرفتیم که برای پایان هر سال از هنر موسیقی برای شاد کردن مردم استفاده کنیم.

*این برنامه به شکل کاملا غیر دولتی برگزار می شود و صرف مربوط به موسیقی نواحی ایران است . با همکاری علاقمندان به هنر موسیقی ، کوچه فستیوال موسیقی را در بوشهر برگزار میکنیم.

*به دنبال این هستیم که موسقی نواحی را از بوشهر با فرهنگ خاص خود به جامعه معرفی کنیم. امسال با وجود همه گرفتاری های مالی و با وجود هزینه های سرسام آور بلیط هواپیما و اسکان، علاقمند به اجرای این فستیوال برای سال دوم شدیم.


*در شرایطی که موسیقی اصیل ایرانی رو به فراموشی گذاشته و اگر مراقب نباشیم موسیقی نواحی ایران فراموش می‌شوند تلاش کردیم تا برگزاری این فستیوال فرزندان خود را با این نوع موسیقی آشنا کنیم و پاسداشتی برای فرهنگ نواحی ایران باشد.

*ایده این کار توسط احسان عبدی پور مطرح و با استقبال دوستان موسیقی و فرهنگ بوشهر مواجه شد. با ایجاد یک سایت خبری، تمامی اتفاقات مربوط به کوچه فستیوال را در آن قرار می دهیم تا مردم در جریان اتفاقات کامل این کوچه قرار گیرند.

* از بوشهر گروه هیرون و شبدیز ، موسقی محفلی عرب شامل خوزستان و عراق ، موسیقی افغانستانی، موسیقی اذربایجان با استاد اسدالهی ، موسقی خراسان شمالی با گروه نغمه ستان، سورنای احسان عبدی پور از استان لرستان، داماهی از استان هرمزگان و موسیقی اختتامیه نیز توسط یک گروه خاص به اجرا در می آید.

* در بداهه نوازی شب جنگ با اجرای مهدی ساکی، شب ریتم با سازهای کوبه ای، گروه اصفهان با تم راک و با حضور یک شروه خوان بوشهری، شب شیراز با گروه زهار و با موسیقی فولکور، شب موسیقی با یک گروه خیابانی از تهران، شب بردستان و شب هرمز وجود دارد. ورک شاپ نیمه خوانی، شب هرات ، شب شروه و لالایی ، تئاتر و موسیقی حنابندان نیز دیگر اجراها در طی شش شب خواهد بود.

احسان عبدی پور، ایده پرداز کوچه فستیوال موسیقی

* فکر نمی کردیم با وجود همه گرفتاری های مالی ، این کوچه فستیوال برای سال دوم برگزار شود اما با همت دوستان و علاقمندان به موسیقی این برنامه برای اجراها آماده شد.

* به دنبال اطلاع رسانی در این حوزه نبودیم اما ذات این کار به سمتی رفت که امروز این جلسه را برگزار کنیم.

آغاز کوچه فستیوال در بوشهر/ اجرای موسیقی نواحی مختلف ایران

* احساس خوشایندی داریم که طی شش سال گذشته بوشهر به عنوان یک شهر توریسیتی در سطح کشور مطرح شده و مطمئن هستیم که اگر 72 ساعت در کشور  تعطیلی وجود داشته باشد، شاهد سرازیر شدن مردم استان های مجاور به بوشهر باشیم.
 
* اساس این فستیوال این است که ریالی از بیت المال وارد آن نشود و به دنبال این نیستیم که با این فستیوال بیزنسی راه بیاندازیم.

* دلم می خواد مردم شهرم دارای یک دوز اعتماد فرهنگی باشند که به بوشهری بودن خود به مانند همیشه احساس غرور کنند. مردم بوشهر دارای فرهنگی غنی بوده و به همه اقوام احترام خاصی داشته و میزبانان شایسته ای برای ایران بوده اند.

*از 22 تا 24 اسفندماه یک ناشر تهرانی در موضوع موسیقی به شکل اکادمیک برنامه هایی در بوشهر اجرا می کند که می تواند به عنوان یک ورک شاپ مورد توجه قرار گیرد.

داریوش غریب زاده ؛ کارگردان و نویسنده

*موسیقی را به صرف موسیقی تنها نگاه نکرده بلکه به عنوان یک موضوع قابل پژوهش می شناسم.

* کوچه فستیوال موسیقی ریل اجرایی موسیقی است و واگن های مختلفی از فرهنگ بوشهر را به خود حمل می کند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
منتقد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
0
1
لطفا در نگارش متن خبر,رعایت املای کلمات در دستور کار قرار گیرد
نام:
ایمیل:
* نظر: