جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۲۱۸۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۸
با حضور هنرمندان کشوری؛
بیستمین همایش بزرگ نشان محبت صبح امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، سید جواد هاشمی هنرمند و بازیگر نام آشنای کشور و نریمانی از مداحان سرشناس کشور در تالار لیان بوشهر برگزار شد.
به گزارش سوک، بیستمین همایش بزرگ نشان محبت صبح امروز با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، سید جواد هاشمی هنرمند و بازیگر نام آشنای کشور و نریمانی از مداحان سرشناس کشور در تالار لیان بوشهر برگزار شد.

سرهنگ سهراب انبارکی، معاون سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر

* با تاکید بر توسعه فرهنگ حسینی در جامعه اظهار داشت: باعث افتخار است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با لباس سبز رنگ خود در مسیر  فرهنگ و آموزه امام حسین (ع) قرار گرفته است.

*  بازسازی عتبات عالیات رزمایش فرهنگی است. از آغاز رزمایش فرهنگی بازسازی عتبات عالیات در استان بوشهر، با عزم جهادی سپاه استان بوشهر خدمات رسانی کرده است.

khabar221297 1


* محرومیت‌های همه ما در دوری از اهل بیت (ع) است. طبق میثاق‌نامه سپاه و بسیج با  اعماق قلبی اعلام می‌شود که نوکر اهل بیت(ع) هستیم و در ارائه هرگونه خدمتی به این خاندان کوتاهی نمی‌شود.

* به کوری چشم دشمنان حرم‌های اهل بیت (ع) ساخته و بازسازی می‌شود. نهضت فرهنگی در راستای کمک به بازسازی عتبات عالیات در بسیج استان بوشهر نهادینه شده است و در این راستا هر بسیجی استان بوشهر 20 هزار تومان برای بازسازی حرم امامان معصوم(ع) پرداخت می‌کند.

عبدالرضا مطاف، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر

*این ستاد از سال 82 فعالیت خود را آغاز کرده است. تا سال 92 فقط در حوزه اعزام نیروی کاری از استان به عراق برای بازسازی و ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی افتخار همراهی داشته است.

* پس از سال 92 با هماهنگی با ستاد عتبات عالیات کشور، پروژه احداث 2 نیم ضریح خمیه‌گاه حضرت ابوالفضل العباس(ع) در سال 94 به استان بوشهر واگذار شد.


khabar221297 1


* پس از آن، نیم ضریح امام حسین(ع) و حضرت قاسم(ع) در سال 95 در بوشهر و برازجان آغاز شد و پس از 2 سال رونمایی و سپس به عراق ارسال و در خمیه‌گاه  دشت کربلا نصب شد. همراه اصلی در امور بازسازی عتبات عالیات مردم  استان بوشهر است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر

*استان بوشهر به نام استان دارالولایه و دارالحماسه معرفی شده است.دارالولایه به سبب اینکه استان بوشهر از همان ابتدا دارای پیشنیه تاریخی در ارادت و عشق به اهل بیت(ع) بود و دارالحماسه به سبب داشتن اقتدار در عرصه‌های دفاع از دین، مذهب و وطن است.


khabar221297 1


 *جوهره تاریخی مردم این استان ولایت‌مداری نسبت به خاندان پیامبر اسلام(ص) است. مردم استان بوشهر خادم واقعی اهل بیت(ع) محسوب می‌شوند چراکه این مهم در همه عرصه‌های وفاداری به ائمه اطهار(ع) نمودار شده است.

*با اشاره به نقش مهم استان بوشهر در بازسازی حرم مطهر اهل بیت(ع) در عراق و صحرای کربلا ، مردم استان بوشهر در ساخت سه ضریح خیمه‌گاه سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، ابوالفضل(ع) و حضرت قاسم(ع) مشارکت کردند و نام استان بوشهر در صحرای کربلا ماندگار شده است.

khabar221297 1


* مردم استان بوشهر از سال 903 هجری قمری در برابر استعمارگران ایستاده‌اند. مردم ولایت‌مدار و دارالحماسه استان بوشهر 4 بار در برابر متجاوزان استعماری با هدایت عالمان دینی و رشادت سردارانی چون رئیسعلی دلواری ایستاده‌اند و آنان را در بوشهر شکست داده‌اند.

* تقدیم 2100 شهید از دیگر نماد حماسه آفرینی مردم استان بوشهر است که علاوه بر حماسه در هشت سال دفاع مقدس و مقابله با متجاوزان، در عرصه بازسازی عتبات عالیات نقش آفرینی کرده‌اند.


khabar221297 1

khabar221297 1

khabar221297 1

khabar221297 1


khabar221297 1

khabar221297 1

khabar221297 1

khabar221297 1

khabar221297 1

 
نام:
ایمیل:
* نظر: