يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 19
کد خبر: ۲۱۸۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
2 نیروگاه خورشیدی در شهرستان دشتی استان بوشهر با حضور استاندار، معاون سیاسی امنیتی و فرماندار و مسئولان شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.
2 نیروگاه خورشیدی در شهرستان دشتی استان بوشهر با حضور استاندار، معاون سیاسی امنیتی و فرماندار و مسئولان شهرستان دشتی به بهره برداری رسید.

به گزارش سوک، استاندار بوشهر روز سه شنبه در این آئین گفت: استفاده از نیروگاه خورشیدی به عنوان انرژی پاک از مهمترین برنامه های دولت تدبیر وامید است که شهرستان دشتی در این زمینه از شهرستان های موفق و پیشتاز در راه اندازی نیروگاه های خورشیدی در  استان بوشهر است.

عبدالکریم گراوند اضافه کرد: دولت تدبیر امید در زمینه راه اندازی نیروگاه های خورشیدی و استفاده از انرژی پاک آماده همکاری و مشارکت با سرمایه گذاران بخش خصوصی در تمام نقاط استان است.

سرپرست شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر نیز  بیان داشتند : 2نیروگاه خورشیدی شهرستان دشتی با ظرفیت 200 کیلوات ساعت در زمینی به مساحت هشت هزار متر مربع در شهرک صنعتی خورموج احداث شده است.


تمیمی افزود: از نکات مهم در راه اندازی این نیروگاه ها سرعت عمل در نصب و راه اندازی در کمتر از دو ماه بوده است. سرپرست شرکت اضافه کرد: برای ساخت، نصب و راه اندازی نیروگاه های خورشیدی اعتباری معادل 24میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی هزینه شده است.

نادر تمیمی گفت: یکی از روشهای جدید تولید انرژی الکتریکی در سطح کشور استفاده از نیروگاه های خورشیدی است.

وی  افزود: این مدل نیروگاه  ها علاوه بر رعایت  مسائل مرتبط با محیط زیست می تواند در کاهش خاموشی ها نیز نقشی چشمگیری ایفا کند.

تمیمی در ادامه : در همین راستا وزارت نیرو و صنعت برق نگاه ویژه‌ای به این نیروگاهها در سراسر کشور دارد و تاکنون ۴۰۰ کیلووات افزایش از طریق پروژه‌های نیروگاه های خورشیدی در سطح استان ایجاد شده که با افتتاح این دو نیروگاه رتبه کشوری استان بوشهر از ۲۳ به ۱۶ ارتقا پیدا کرده است.

وی افزود: سرمایه گذاران زیادی برای نیروگاه خورشیدی در سطح  استان اعلام آمادگی کردند  که اکنون روند اداری سرمایه گذاری آنها در دست انجام می باشد.

فرماندار دشتی نیز گفت: شهرستان دشتی قطب اول تولید برق خورشیدی و پاک در استان بوشهر است.عبدالله نادری افزود: تا کنون چهار نیروگاه خورشیدی با ظرفیت 400 کیلوات ساعت در دشتی به بهره برداری رسیده است.

وی اظهار داشت: دربهمن سال گذشته عملیات اجرایی 2 نیروگاه خورشیدی 2 مگاواتی در منطقه دشت پلنگ دشتی آغاز و در نیمه دوم سال آینده به بهره برداری می رسد که در این شرایط 50 درصد برق منطقه بسیار مهم دشت پلنگ تامین می شود.

شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

نام:
ایمیل:
* نظر: