دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 19
کد خبر: ۲۱۸۶۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۱
دادستان بوشهر خبر داد
حال پس از قریب به سه ماه دادستان بوشهر در این خصوص می گوید که قرار کیفر خواست برای متهم صادر شده و پرونده برای آرای نهایی به دادگاه ارسال شده است.
به گزارش سوک؛ پس از مشخص شدن انشعابی غیرمجاز از یک خط لوله که فراوردهای نفتی را به شکل عجیبی به مکانی در بافت تاریخی بوشهر منتقل می کرد، دادستان بوشهر به این موضوع ورود کرد تا زوایای این عمل مجرمانه بیشتر مشخص شود.

این اتفاق در حالی در سوم دی ماه امسال رقم خورد و تصاویرش وارد شبکه های اجتماعی گردید که علی حسن پور دادستان بوشهر در آن مقطع زمانی اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های اولیه دستگاه قضایی، برخی‌ها در هنگام انتقال فرآورده‌های نفتی از کشتی به مخازن زمینی، اقدام به برداشت غیر مجاز می‌کردند.

وی این را هم گفته بود که متخلفان، سوخت را در مخازن ذخیره‌سازی می‌کردند و سپس مخفیانه آنرا انتقال می‌دادند که بر اساس بررسی انجام شده حدود 2.5 سال است که خط لوله انتقال فرآورده‌‌های نفتی از کشتی به مخازن شرکت فرآورده‌های نفتی بوشهر راه‌اندازی شده ولی زمان و مقدار برداشت غیرمجاز هنوز مشخص نشده است.

حال پس از قریب به سه ماه دادستان بوشهر در این خصوص می گوید که قرار کیفر خواست برای متهم صادر شده و پرونده برای آرای نهایی به دادگاه ارسال شده است.

حسن پور میزان سرقت از این انشعاب غیرمجاز را 305 هزار و 52 لیتر نفت و گاز و 137 هزار و 609 لیتر بنزین عنوان می کند که در مجموع یک میلیارد و 460 میلیون تومان میزان ریالی سرقت بوده است.

دادستان بوشهر هر نوع عملیات سازماندهی شده به شکل گروهی برای این نوع سرقت را رد می کند و معتقد است که فقط یک نفر طی دو سال به این سرقت مبادرت ورزیده و پس از جمع آوری نفت و گاز به میزان اعلام شده، آنها را به فروش می رسانده است.

به گفته حسن پور، رای نهایی این پرونده که فقط یک متهم دارد تا اردیبهشت ماه سال آینده اعلام می شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد