چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 19
کد خبر: ۲۱۹۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵
سقوط تلخ ایرانجوان بوشهر
دستگاه ورزش استان بوشهر که تقریبا تعطیل است و اصلا حوصله رایزنی برای حمایت از تیم های ورزشی ندارد. مدیریت ارشد استان بوشهر هم گویا برایش چندان فرقی نمی کند که تیمی از این استان در سطح اول ورزش ایران قرار داشته باشد، با این شرایط حساب سایرین نیز روشن است.
به گزارش سوک، در حالی که در طی قریب به یک دهه رسانه های استان بوشهر از دولتمردان خواستار توجه به تیم های ورزشی این استان شده اند اما بازهم گوش شنوایی پیدا نشد تا شاهد نابودی بیش از پیش ورزش این استان باشیم.

وجود انواع شرکت های نفت و گاز در کنار نیروگاه اتمی، گمرک و بنادر و دریانوردی در این استان می تواند زمینه ساز حمایت از چندین تیم ورزشی را برای حضور قوی در سطح اول ورزش ایران رقم زند اما با کمال تاسف می بینیم که هیچ اتفاق خاصی در این بخش رخ نداده است.

در کنار بی توجهی نمایندگان مردم استان بوشهر در وادارکردن این مجموعه ها برای حمایت از ورزش استان، از بخش های دولتی در استان نیز هیچ صدایی در این بخش شنیده نمی شود.

صحبت از تیم فوتبال ایرانجوان بوشهر است که امروز با شکست دو بر یک مقابل تیم مقاومت تهران به لیگ دسته سوم سقوط کرد تا مشخص شود که چرا در این استان پر از امکانات هیچ کس خود را متولی حمایت از ورزش و تیم های ریشه دار نمی داند.

دستگاه ورزش استان بوشهر که تقریبا تعطیل است و اصلا حوصله رایزنی برای حمایت از تیم های ورزشی ندارد. مدیریت ارشد استان بوشهر هم گویا برایش چندان فرقی نمی کند که تیمی از این استان در سطح اول ورزش ایران قرار داشته باشد، با این شرایط حساب سایرین نیز روشن است.

کافی است به استان های دیگر نگاه شود تا مشخص گردد که چه ساختار های ضعیف تر از انواع و اقسام پتروشیمی ها و صنایع نفت و گاز موجود در استان در حال تیم داری هستند و حمایت های مالی خود را از ورزش های مختلف دریغ نمی کنند.

شاید وقت آن رسیده که یک نفر در این استان پاسخ دهد که چرا قدیمی ترین و ریشه دارترین تیم بوشهر که بازیکنانی بنامی مانند حسین ماهینی ، مهدی طارمی ، دانیال ماهینی ،عزت پورقاز ، صادق گشنی ،حسین پورامینی ، مهدی قائدی و ... را به سطح اول فوتبال کشور معرفی کرده هم اکنون باید به دسته سوم فوتبال ایران پرت شود که تا همین سه چهار سال پیش شانس اول برای رفتن به لیگ برتر بود.

آیا یافتن یک اسپانسر از بین این همه شرکت های نفتی و غیرنفتی برای تیم ایرانجوان بوشهر سخت بود که هیچ گونه تلاشی در این خصوص انجام نشد؟ آیا با کمک 800 میلیون تومانی شورای شهر بوشهر به ایرانجوان، مشکلات مالی این تیم حل می شد که هیچ سازمانی خود را مجاب نکرد که از این تیم حمایت کند؟

حال تیم ایرانجوان بوشهر به لیگ دسته سوم سقوط کرده و دل چندین هزارنفر هوادار این تیم شکسته شده اما گویا خیال بی خیال برخی اقایان دولتی در استان بوشهر راحت شده که دیگر فشار رسانه ها بر آنها برای کمک به تیم ایرانجوان بوشهر وجود نخواهد داشت.

یادداشت: مهرداد جشنی پور، فعال رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد