چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 19
کد خبر: ۲۱۹۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
جامعه اسلامی فرهنگیان استان بوشهر:
جامعه اسلامی فرهنگیان استان بوشهر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: حرکت احمقانه و خوش رقصی مسئولان بدنهاد آمریکایی و حامیان اصلی تروریسم و تروریست بین الملل را قاطعانه محکوم می کند.
به گزارش سوک، در این بیانیه که نسخه‌ای از آن به دفتر این پایگاه خبری تحلیلی نمابر شده آمده است: بازی خطرناک ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اگر چه برای تاثیرگذاری و بهره‌برداری از ابعاد روانی و رسانه‌ای آن بر انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی و پیروزی مجدد بنیامین نتانیاهو در انتخابات حکایت دارد اما این وضعیت عمق خصومت‌ورزی‌های علیه ایران را به نمایش گذاشت.

آمریکا پس از تحمیل شکست‌های فراوان در منطقه خاورمیانه و در جهت ایجاد یک انسجام در صف متحدان ضد ایرانی خود این سناریو را کلید زده تا بتواند اعتبار سیاسی از دست رفته‌اش در منطقه را بازیابی کند.

 این در شرایطی است که امنیت ملی ایران و نیروی‌های نظامیش از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان خط قرمز در ساختار سیاست خارجی کشورمان نهادینه شده و هر نوع دست‌اندازی به آن توسط هر کشور خارجی طبیعتا بدون پاسخ نمی‌ماند.

 از منظر حقوق بین‌الملل و تحت عنوان «حاکمیت سرزمینی»، تشکیل نیروهای نظامی برای هر کشور به رسمیت شناخته شده و بر همین اساس نیز وجود یک نیروی نظامی به نام سپاه پاسداران در ایران متأثر از این عنوان باید به رسمیت شناخته شود.

 به عبارتی دیگر و بر اساس اصل صد و پنجاهم قانون اساسی سپاه پاسداران وظیفه حفاظت از انقلاب و دستاوردهای آن را برعهده دارد و بخشی از پیکره نیروهای نظامی کشور محسوب می‌شود و وجود دو یا چند نیروی نظامی در یک کشور ناقض حقوق بین‌الملل نیست.

 با این شرایط به نظر می‌رسد بازنده اصلی این ماجراجویی نه ایران و سپاه پاسداران بلکه آمریکایی‌ها هستند که بیشتر به سمت انزوای بین‌المللی خواهند رفت در حالی که همانطور که فضای سیاسی ایران مشاهده شد این وضعیت به سمت اتحاد و همگرایی بیشتر تمامی نهادها و ساختارهای سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی پیش رفته است.

جامعه اسلامی فرهنگیان استان بوشهر این حرکت احمقانه و خوش‌رقصی مسؤولان پست‌فطرت آمریکایی و حامیان اصلی تروریسم و تروریست بین‌الملل را قاطعانه محکوم کرده، حمایت قاطع خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،این نیروی مخلص مردمی را که خود در راه حفظ امنیت و تمامیت ارضی و استقلال ایران اسلامی بارها قربانی تروریست‌های دست‌پرورده آمریکا و اسراییل قرار گرفته است، اعلام نموده و خشم و انزجار خود را از تروریست جهانی که دستش به خون بی‌گناهان زیادی در دنیا آلوده است اعلام می‌داریم.

گوش به فرمان مولا و مقتدایمان برای اجرای فرامین معظم‌له هستیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد