سه‌شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 10
کد خبر: ۲۱۹۳۲۷
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۴
استاندار بوشهر:
استاندار بوشهر خواستار توسعه اشتغال در اراضی ساحلی استان شد و گفت: سرمایه‌گذاران برای پرورش و کشت جلبک در استان بوشهر جذب شوند.
 سرمایه‌گذاران برای پرورش و کشت جلبک در استان بوشهر جذب شوند

به گزارش سوک، عبدالکریم گراوند عصر پنجشنبه در کارگروه پژوهش و فناوری استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با برخورداری از سواحل و دریا دارای ظرفیت‌های مهمی برای تولید و اشتغال در این حوزه است.

وی خواستار تلاش برای توسعه علوم و فنون دریایی نوین در اراضی ساحلی استان بوشهر شد و بیان کرد: پرورش آبزیان یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است که اکنون این استان به عنوان قطب تولید میگوی پرورشی کشور محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر به ظرفیت‌های استان در زمینه تولید گیاهان، جلبک، آرتمیا و دیگر تولیدات دریایی اشاره کرد و ادامه داد: تولید جلبک دریایی در سواحل استان بوشهر باید با همکاری شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها فراهم شود.

وی خواستار ایجاد بستر لازم برای حضور سرمایه‌گذاران برای پرورش و کشت جلبک دریایی در استان شد و بیان کرد: پرورش آرتمیا نیز از ظرفیت‌های استان بوشهر که زیرساخت‌های برای پرورش آن در استان فراهم است.

گراوند تاکید کرد: باید در همه ایام سال از ظرفیت‌های استخرهای پرورش آبزیان استفاده شود و پس از پایان برداشت میگوی پرورشی، نباید استخرها رهاسازی شود و می‌توان برای پرورش آرتمیا و کشت جلبک‌های دریایی از این ظرفیت استفاده کرد./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد