چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 February 19
کد خبر: ۲۱۹۵۰۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۸
داعش مدعی شد روزهای گذشته حملات انتقام‌گیرانه‌‌ای را در ۸۰ شهر جهان از روسیه گرفته تا غرب آفریقا انجام داده است.

ادعای جدید داعش؛ حمله همزمان به ۸۰ شهر جهان
به گزارشر سوک، گروه تروریستی داعش مدعی انجام حملاتی به 80 شهر جهان در روزهای گذشته شده است.

 شماره دوشنبه روزنامه «تایمز» چاپ انگلیس با اشاره به این خبر نوشت که داعش دیروز ادعا کرده که حملات هماهنگ شده‌ای را در 80 شهر در سراسر جهان  در روزهای اخیر انجام داده است.

داعش مدعی شده که بمب‌گذاری‌های انتحاری، ترور و مین‌گذاری در روزهای گذشته موجب کشته شدن 362 تن در 92 حمله از روسیه تا غرب آفریقا بوده است.

داعش این حملات را به بهانه انتقام گیری بابت از دست دادن وضعیت اولیه خود اعلام کرده است. این گروه مقر جدید خود را اعلام نکرده و تنها مدعی شده که به طور مخفیانه فعالیت می‌کند.

به نوشته روزنامه تایمز، «جیمز جفری» مقام ارشد  آمریکایی ماه گذشته اعلام کرد که بین 15 تا 20 هزار داعشی در سطح منطقه فعال هستند.

وی در این زمینه گفت: «آن‌ها دیگر خلیفه گری یا کشوری را در دست ندارند اما قادرند به عنوان یک سازمان تروریستی فعالیت کنند.»

 به گزارش تایمز، داعش از 8 تا 10 آوریل(فروردین) با صدور بیانیه‌هایی مسئولیت 14 حمله در عراق ، 10 حمله در سوریه و همچنین حملاتی در غرب آفریقا، مصر، سومالی، افغانستان ، لیبی و قفقاز را بر عهده گرفت.

 روز گذشته نیز یک مقام بلند پایه آلمانی نسبت به انجام حملات تروریستی این گروه در کشورش هشدار داد.

 «توماس هالدنوانگ» رئیس دستگاه اطلاعات داخلی آلمان یکشنبه در مصاحبه با روزنامه «ولت ام‌سنتاگ» نسبت به افزایش تهدید نیروهای شکست خورده داعش در سوریه و عراق  و انجام عملیات در این کشور هشدار داد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» هالدنوانگ گفت تعداد اسلامگرایان افراطی در آلمان در سال 2018 به 2240 نفر افزایش یافته است.

هالدنوانگ گفت: «نمی‌توانم درباره داعش کاملا روشن صحبت کنم اما این گروه می‌تواند در هر زمان حمله‌ای را در آلمان انجام دهد.»

رئیس دستگاه اطلاعات داخلی آلمان گفت که داعش هنوز با تمرکز بر خلافت مجازی می‌تواند برای حملات تروریستی نیرو جذب کند. وی اذعان داشت که برای این کشور  امکان رصد فعالیت تمام مظنونان تروریستی ممکن نیست./فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد