چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۱۹۵۶۷
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
با دخالت نمایندگان استان
اگر استاندار بوشهر تا سه روز آینده موافقت خود را با مدیرعاملی نادر تمیمی سرپرست کنونی شرکت توزیع برق استان بوشهر اعلام ننماید، وزارت نیرو برای انتخاب مدیرعامل این شرکت در استان بوشهر اقدام به آگهی دعوت به کار می کند.
به گزارش سوک، در حالی که امروز مقدمات کامل معارفه عبدالحمید عباس شیاری معاونت فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروي برق اهواز برای مدیرعاملی شرکت توزیع برق استان بوشهر، مهیا شده بود اما با دخالت سه نماینده استان بوشهر این موضوع منتفی اعلام شد.

بر اساس این گزارش، اگر استاندار بوشهر تا سه روز آینده موافقت خود را با مدیرعاملی نادر تمیمی سرپرست کنونی شرکت توزیع برق استان بوشهر اعلام ننماید، وزارت نیرو برای انتخاب مدیرعامل این شرکت در استان بوشهر اقدام به انتشار آگهی دعوت به کار می کند.

این وضعیت سبب می شود که انتخاب مدیرعامل، وارد فاز جدیدی شود که ضمن تقویت حضور احتمالی یک فرد غیربومی، زمان زیادی نیز صرف شود که با توجه به در پیش رو بودن تابستان و لزوم مدیریت بهینه انرژی، چالش هایی گریبانگیر مردم نیز می شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر امروز در گفتگو با سوک، دیدگاهش پیرامون انتصاب افراد در جایگاه مدیریتی را بیان کرد.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری ، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس

* اگر چه وظیفه نماینده مجلس، دخالت در انتصابات در حوزه های اجرایی نیست اما آنجا که حق مردم تحت شعاع یک سری مسائل نایده گرفته شود به عنوان وکیل آنها و از جایگاه نظارتی می تواند به دنبال بدست آوردن حقوق مردم تلاش کند.

* استاندار حق دارد که تیم مدیریتی اش را انتخاب کند و بارها اعلام کرده ایم که هیچ زمان به دنبال متقاعدکردن استاندار برای گذاشت یک فرد خاص در چینش مدیران نیستیم.

* در حوزه های مختلف، استان بوشهر دارای نیروهای متعهد، متخصص و با تجربه برای پذیرش مسئولیت های مدیریتی در سطح استان و حتی خارج از استان است. اگر پیشنهاد ما به استاندار استفاده از نیروهای توانمند هم استانی است ، صرفا برای این است که این نیروها به خوبی استان را می شناسند و با توجه به تسلط بر محیط پیرامونی، می توانند تاثیرگذار باشند

* در سفر کاری خارج از کشور حضور داشتم اما به محض این که متوجه شدم فردی قرار است از معاون یک اداره در یک شهرستان استان همسایه ، برای مدیریت شرکت توزیع برق تاستان بوشهر انتخاب شود به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر با وزیر نیرو تماس گرفته و خواستار لغو هر گونه معارفه ای در این شرکت شدم.

* تمام حرف ما این است که وزارت نیرو یک فرد شایسته، متعهد، متخصص و با تجربه از نیروهای بومی استان را برای مسئولیت شرکت توزیع برق استان بوشهر، انتخاب کند.

محمدباقر سعادت، نماینده مردم دشتستان در مجلس

* برای من مهم نیست که کدام فرد بومی در این استان مدیر می شود بلکه از افرادی بومی حمایت می کنیم که به سلامت نفس، سلامت مالی ، تخصص، تعهد و کارایی شهرت داشته باشند.

* اگر مدیرارشد استان بخواهد یک فرد غیربومی برای مدیری یک دستگاه به استان بوشهر بیاورد نیز مشکلی نداریم به شرط این که آن فرد دارای کارایی مناسب بوده و پرونده کاریش نیز به شکل شفاف از کارایی مناسبش دفاع کند.

* در موضوع انتصاب یک فرد غیربومی برای شرکت توزیع برق استان بوشهر، بررسی های ما نشان می داد که فرد در نظر گرفته شده چندان قادر به رفع مشکلات مردم در این بخش نیست و در جلسه گذشته که وزیر نیرو برای پاره ای از توضیحات در خصوص سیل و مشکلات ایجاد شده به مجلس آمده بود از وی خواستم تا موضوع انتخاب مدیرعامل برق استان بوشهر را هر چه سریع تر و با تمرکز بر یک نیروی بومی کارا، مشخص کند.

* در این دیدار که دکتر شهریاری نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان نیز حضور داشت پس از گفتگوی مفصل با وزیر نیرو و سپس یکی از معاونینش( حائری) ، تصمیم گرفته شد که از گزینه بومی این استان در مسئولیت مدیریت شرکت توزیع برق استان بوشهر استفاده شود.

سوک: تلاش برای گفتگو با آقای دکتر شهریاری نماینده مردم شهرستان های دشتی و تنگستان و خانم الماسی نماینده مردم شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در این خصوص بی نتیجه ماند. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد