چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 03
کد خبر: ۲۱۹۶۱۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۱
سوک بررسی می کند
حوزه هنری هر ساله همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، سید شهیدان اهل قلم، روز و هفته هنر انقلاب اسلامی ضمن برگزاری مراسم های متعدد اقدام به انتخاب هنرمند سال استان کرده است.
به گزارش سوک، حوزه هنری هر ساله همزمان با سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، سید شهیدان اهل قلم، روز و هفته هنر انقلاب اسلامی ضمن برگزاری مراسم های متعدد اقدام به انتخاب هنرمند سال استان کرده است.

بر اساس این گزارش، فرآیند شناسایی و انتخاب هنرمند برگزیده استان در سال 97، با فعال سازی "ستاد هفته هنر انقلاب" زمینه انتخاب یک هنرمند برگزیده را انجام تا برای انتخاب هنرمند برگزیده کشوری به ستاد مرکزی حوزه هنری معرفی نمایند.

گفتنی است شامگاه چهارشنبه این هفته و در آئین تجلیل از هنرمندان استان و معرفی چهره برتر هنر انقلاب اسلامی سال ۹۷، غلامحسین دریانورد به عنوان چهره برتر هنر انقلاب استان بوشهر سال ۹۷ معرفی شد.

چهره برتر هنری استان بوشهر معرفی شد

رئیس حوزه هنری استان بوشهر در گفتگو با سوک در خصوص فرایند انتخاب هنرمند برگزیده سال استان توضیحاتی عنوان کرده است.

*در سطح نخست، کارگروهی با محوریت رئیس حوزه هنری استان، معاون فرهنگی و مسئولان واحدهای فرهنگی هنری تشکیل و در هر یک از رشته های ادبیات با زیرشاخه های شعر و رمان و داستان، هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی با مجموعه زیرشاخه های خود شامل نقاشی، گرافیک،تصویرسازی، عکاسی، نقاشی خط، پوستر، کاریکاتور


*ادبیات پایداری شامل ادبیات انقلاب اسلامی و ادبیات دفاع مقدس، موسیقی، هنرهای تصویری شامل فیلم مستند، کوتاه و انیمیشن و پژوهش و هنر، اقدام به شناسایی هنرمندان استان کرده و در هر یک از رشته های هفتگانه فوق حداکثر سه هنرمند را انتخاب خواهند کرد که در سال 97 محقق شده و اکتفا به سوابق هنری در سالیان گذشته برای معرفی کفایت نمی کند.

*هنرمندان انتخاب شده برای بررسی و انتخاب نهایی باید حداقل دارای یک یا چند شاخص از جمله خالق اثری با انتشار و یا گستره مخاطب بالا، سوابق ارزنده در خصوص آموزش هنر به هنرمندان جوان انقلابی، فعالیت مؤثر در جبهه فرهنگی و هنری انقلاب، دارای تجربه جریان سازی فرهنگی هنری همسو با انقلاب اسلامی در سطح استان، واکنش هنرمندانه به جریان های معارض فرهنگی، کسب موفقیت و دریافت مقام و جوایز معتبر در رویدادهای ملی و یا بین المللی مهم باشند.

*در سطح دوم هیأتی حقیقی و حقوقی متشکل از رئیس حوزه هنری استان، سه نفر از اساتید و هنرمندان پیشکسوت و شاخص به انتخاب رئیس حوزه هنری استان و 3 یا 5 نفر از اعضای پیشنهادی زیر به انتخاب رئیس حوزه هنری استان شامل مدیرکل ارشاد اسلامی استان، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان،  مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس استان، مدیرکل صداو سیمای استان،  مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری، کانون های فرهنگی هنری مساجد، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری استان، سازمان بسیج هنرمندان استان، سازمان های مردم نهاد هنری فعال استان سوابق هنری، علمی، آموزشی و انقلابی هنرمندان منتخب حوزه استان را مورد بررسی قرار می دهند و در نهایت چهره برتر استان معرفی خواهد کرد.

* تعداد هنرمندان تقدیری حسب شرایط استان بین - 5 تا 7 نفر خواهد بود، اما فقط یک نفر را به عنوان چهره سال استان به ستاد تهران معرفی می کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد