دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 01
کد خبر: ۲۲۰۲۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹
فرمانده انتظامی بوشهر:
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: متهم سابقه داری که با شگردهای مختلف از متقاضیان دریافت پروانه ساختمانی در بوشهر کلاهبرداری می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.
کلاهبردار حرفه‌ای در بوشهر دستگیر شد

به گزارش سوک، سردار خلیل واعظی صبح سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متهم که در گذشته از کارکنان قراردادی شهرداری بوشهر بوده است افرادی را که به شهرداری مراجعه می‌کردند و متقاضی دریافت پروانه ساختمان بودن و یا به علت ساخت و ساز غیر مجاز در کمیسیون‌های مربوطه محکوم به پرداخت جریمه می‌شدند شناسایی می‌کرد.

وی گفت: این کلاهبردار با این شگرد که قادر به تسریع در روند اخذ پروانه ساختمان و کم کردن جریمه ناشی از ساخت و ساز غیر مجاز می‌باشد و همچنین با معرفی خود به عنوان عضو کمیسیون مزایده و مناقصه شهرداری، مبالغ قابل توجهی از این افراد اخاذی و کلاهبرداری کرده است.

سردار واعظی افزود: متهم پس از انجام اقدامات مجرمانه به مکان نامعلومی متواری شده بود که با ورود کاراگاهان کشف جرم پلیس آگاهی به پرونده و انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی مخفیگاه وی در یک شهر مرزی در شمال غرب کشور شناسایی شد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر عنوان داشت: متهم در حالی که با استفاده از یک دستگاه خودرو خارجی قصد داشت به کمک قاچاقچیان انسان به صورت غیر قانونی از مرز خارج شود دستگیر و به بوشهر منتقل شد.

سردار واعظی افزود: با تلاش کار آگاهان پلیس تاکنون مدارک و مستندات ۴۵ میلیارد ریال اخاذی و کلاهبرداری متهم جمع‌آوری شده است.

وی با بیان اینکه متهم در گذشته نیز شش فقره سابقه جعل و کلاهبرداری داشته است گفت: تاکنون شش نفر شاکی در این رابطه شناسایی شده است.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: در مراجعه به ادارات و سازمان‌ها هرگز به واسطه‌ها اعتماد نکنند و کارهای خود را از مبادی رسمی و قانونی پیش ببرند./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد