چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۲۰۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۵
در نشست با دبیر و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان استان بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر یک استان فوق‌العاده برای تمدن آفرینی بر اساس الگوی اسلامی ایرانی است.
به گزارش سوک، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نشست با دبیر و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان استان بوشهر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران به دنبال تحقق تمدن اسلامی است که به عنوان یک الگو با استفاده از منابع اولیه و نیروی انسانی آن را دنبال می‌کند.

آیت الله صفایی بوشهری ، نماینده ولی فقیه در استان

*هر کشوری که به دنبال حاکمیت فرهنگ خاص خود بوده مواجه با تهاجم جهان استکبار شده است، افزود: جهان استکبار استقلال هر کشور را مانع نفوذ خود دانسته و با فرض ایجاد ضرر برای منافع خود، در راستای سرنگونی آن اقدام کرده است.

* استقلال یک کشور بر مبنای خود تصمیمی آن کشور در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، علمی و فرهنگی است و کشورهایی که به دنبال آزادی خود، تلاش می‌کنند که از زیر یوغ استعمار نجات یابند با مشکلی به نام جهان استکباری مواجه هستند.

*انقلاب اسلامی ایران در تاریخ انقلاب‌های سیاسی جهان، یک فرازی ایجاد کرده و با زیر سوال بردن انحصار غرب و برده داری مدرن، با تمامی اندیشه‌ها و سیاست‌های جهان استکبار مقابله می‌کند.

*طی چهل سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی شاهد تهاجم‌های گسترده غرب به سرکردگی آمریکای جنایتکار به اشکال مختلف از جنگ سخت تا جنگ نرم و تحریم‌های ظالمانه بر علیه ملت انقلابی ایران بوده‌ایم، در حالی که این انقلاب سرافرازانه در مقابل این جنگ‌ها ایستادگی کرده است.

*در حوزه نیروی انسانی، فرهنگ اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد که نقش ساختارهای آموزشی مانند وزارت‌های علوم و آموزش و پرورش در تربیت نیرو در طراز ساختار جمهوری اسلامی و فرهنگ اسلامی قابل اغماض نیست.

* تمامی شخصیت‌های علمی کشور با نگاه آفرینش و با رویکرد انقلابی به این موضوع ورود کرده تا با ایجاد توسعه علمی در مقیاس فرهنگ اسلامی، بتوانیم به تمدن اسلامی دسترسی پیدا کنیم که اگر در این راه دچار وقفه شویم نمی‌توانیم به تمدن اسلامی دسترسی برسیم.

*استان بوشهر را یک استان فوق‌العاده برای تمدن آفرینی بر اساس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ذکر کرد .وجود شخصیت‌های علمی مفید و مناسب در این استان می‌تواند در این راه تأثیرگذار است.

*با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، استان بوشهر استان علم و فناوری ایران است که این موقعیتی برای حوزه علمی استان فراهم کرده تا زمینه ضمن بسترسازی‌های لازم، برنامه‌هایی نیز تدوین و به مرحله اجرا درآورد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد