چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۲۰۲۹۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
مدیرکل اوقاف بوشهر:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: بقاع متبرکه بوشهر به قطب فرهنگی تبدیل می‌شوند.
بقاع متبرکه بوشهر به قطب فرهنگی تبدیل می‌شوند

به گزارش سوک، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور صبح شنبه در دیدار با فرماندار بوشهر اظهار داشت: یکی از تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است که با جدیت در پی تحقق آن هستیم.

وی از اجرای طرح‌ها و برنامه‌های فرهنگی در بقاع متبرکه استان خبر داد و اضافه کرد: تلاش می‌شود با اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مختلف، زمینه تبدیل بقاع متبرکه بوشهر به قطب فرهنگی فراهم شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر خواستار تخصیص اعتبارات لازم برای اماکن مذهبی شهرستان بوشهر به ویژه اماکن مذهبی و امامزادگان مدفون در جزیره خارگ شد و بیان کرد: اعتبارات تکمیل ساختمان جدید اوقاف شهرستان بوشهر تأمین شود.

وی با اشاره به آمادگی اوقاف استان بوشهر برای همکاری در زمینه‌های فرهنگی، قرآنی و اجتماعی با ادارات و نهادها خاطرنشان کرد: به دنبال تعامل و مشارکت سازمان‌ها، ادارات، تشکل‌های مردمی، روحانیون و ظرفیت دانشگاه‌ها برای ترویج فرهنگ وقف هستیم.

ترویج و تبلیغ فرهنگ غنی وقف

فرماندار شهرستان بوشهر نیز در این نشست از آمادگی برای ترویج و تبلیغ فرهنگ غنی وقف خبر داد و اضافه کرد: به منظور تخصیص اعتبارات برای اماکن مذهبی از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

عباس جمشیدی به نقش وقف در رفع محرومیت‌ها و مشکلات مردم اشاره کرد و ادامه داد: همه باید برای ترویج فرهنگ وقف تلاش کنیم و آماده حمایت از طرح‌ها و برنامه‌های ترویج فرهنگ وقف هستیم./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد