چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۲۰۳۰۷
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۳
در نشست شورای اداری استان
نشست شورای اداری استان بوشهر به ریاست استاندار بوشهر در سالن شماره یک استانداری بوشهر برگزار شد و تعدادی از مدیران به بیان عملکرد خود همراه با یک سری درخواست ها کردند.
به گزارش سوک، نشست شورای اداری استان بوشهر به ریاست استاندار بوشهر در سالن شماره یک استانداری بوشهر برگزار شد.

عبدالکریم گراوند،استاندار بوشهر

* برجام یکی از معاهداتی بود که با تدبیر مناسب توسط نظام به امضاء رسید و پیام روشن مردم ایران به کشورهای طرف برجام ابلاغ شد.

* دشمن در شرایط جدید یک شرایط جنگی گرفته که پس از خروج از برجام  آن را عملیاتی کرده است. انجام یک سری اقدامات زنجیروار از تحریم های جدید تا جنگ های روانی توسط دشمن در این زمینه ارزیابی می شود.

* در جمعه هفته گذشته، ملت بزرگ ایران در خیابان ها حاضر و از تصمیم شورای امنیت ملی در موضوع برجام اعلام آمادگی کردند. وحدت و همدلی بزرگ ترین سرمایه برای مقابله با آرایش جنگی دشمنان نظام است.

* تنها کشوری که در جغرافیای منطقه اقدام به مقابله با دشمن می کند ایران است. امروز بیش از هر زمانی نیاز به اتحاد داریم و از این رو از  گروه های مختلف و به خصوص حوزه رسانه ای که تریبون دارند می خواهیم که قدر این اتحاد را بدانند.

* امروز باید مراقب باشیم تا جنگ روانی دشمن تاثیری بر ما نگذارد . کسانی که در فضای مجازی تلاش می کنند و یا تریبونی در دست دارند مراقب باشند که به این اتحاد مردم لطمه ای وارد نشازند.

*دعواها را از فضای کشور و استان دور کنیم تا قدردان این شرایط که مملو از برادری است باشیم.استان بوشهر در یک امنیت و فضای خوبی است و نیاز است که از این فضا به شکل مناسبی نگهداری شود.

* کشور در شرایط جدیدی پس از سیل قرار دارد و نیاز است که دستگاه های اداری صرفه جویی هایی در این زمینه انجام دهند .مسئولیت صرفه جویی در هر اداره با مدیران دستگاه های اجرایی است. اگر حتی یک ریال از هزینه های اضافی را کم کنید کمک می کنیم که این صرفه جویی را به حساب کارکنان دولت و برای رفع نیازهای معیشت آنها واریز شود.

* بانک ها و حوزه های اقتصادی باید در کنار بخش خصوص قرار گیرند تا از ظرفیت واحدهای تولیدی حمایت و زمینه استمرار فعالیت انها ایجاد شود. هیچ دستگاهی مجاز نیست که خرید های خود را از خارج از استان تهیه کند در حالی که آن مصالح در سطح استان وجود داشته باشد. بر این نوع خریدها نظارت جدی خواهیم داشت.

احمد لطفی؛ مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر

* در ماه مبارک رمضان شاهد یک فضای مناسبی برای کمک به ایتام و خانواده های محروم تحت پوشش کمیته امداد هستیم که این نهاد نیز سه طرح عمده را در این ماه به مرحله اجرا در می‌آورد.

* اجرای طرح ایتام اکرام ، پهن کردن سفره های افطاری برای خانواده های تحت حمایت در کنار  تامین سید کالا در این ماه و با مشارکت خیرین و مردم نیکوکار انجام می شود.

* هم اکنون با جمعیت 12 هزار نفری از حامیان ایتام در استان بوشهر، شاهد پرداخت سرانه 150 هزارتومانی به ازاء هر یتیم هستیم که با برنامه ریزی های انجام شده به دنبال جذب پنج هزار حامی جدیدی و اقزایش سرانه به 250 هزارتومان هستیم.

* یکی دیگر از طرح هایی که در ماه مبارک رمضان در سطح استان و در بین خانواده های تحت حمایت اجرایی می شود طرح 30 شب با ولی نعمتان تحت حمایت این نهاد است که بنا داریم 1500 خانواده در این طرح توسط مسئولان و خیرین مورد بازدید قرار گیرند و بخشی از مشکلات آنها رفع شود.

* پیشنهاد می کنم که دستگاه های اجرایی در راستای اطعام نیازمندان در قالب سفره های افطاری و یا سید کالا ، زمینه ارائه یک صد دست غذا و یا معادل آن به شکل سبد غذایی را فراهم سازند.

* در سال گذشته استاندار بوشهر در دیدارهای مردمی از همه ظرفیت ها برای رفع گرفتاری های نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد استفاده کردند که سهم به سزایی در کاهش فقر در بین این خانواده ها داشته است.

* تامین یک هزار فقره جهیزیه برای نوعروسان تحت پوشش و ساخت یک هزار فقره مسکن مددجویی در سال گذشته توسط استانداری بوشهر انجام شد

* از رئیس جمهوری که در روز اول ماه مبارک رمضان در سفره عیدی شرکت و به هر خانواده تحت پوشش در کل کشور از 100 تا 350 هزار تومان کمک نقدی کردند قدردانی می کنم.

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی؛ مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر

*دو ستاد محوری در استان داریم که شامل شورای تبلیغ و ستاد شئون فرهنگی است که رسالت آنها تبیین برنامه‌ها در مناسبت‌های مختلف است.

*با اشاره به تبیین سیاست‌های راهبردی در ماه مبارک رمضان و انتقال آن به جامعه هدف، ۷۰۰ نفر از مبلغان در سطح استان مشغول به فعالیت هستند که در هر شهرستان ضرورت‌های تبلیغی و مقتضیات تبیین شده است.

*برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی ویژه شبکه تبلیغ نیز به مدت دو روز در بوشهر متناسب با شرایط روز و با محوریت تبیین گام دوم انقلاب برگزار شد.

*در حوزه گسترش فعالیت‌های قرآنی توسط مؤسسات قرآنی نیز برنامه‌هایی با محوریت محافل انس با قرآن، مقابله‌خوانی و جزءخوانی و… پیش‌بینی شده و در حال برگزاری است. برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن نیز در حال انجام است و بسته‌های فرهنگی مختلف نیز در بین اقشار تأثیرگذار توزیع شده است.

* با اشاره به ساماندهی و برنامه‌ریزی جهت برگزاری برنامه‌های معرفتی و مناسبتی در ماه مبارک رمضان، بالغ بر چهار هزار مرکز فرهنگی و قشر فرهنگی استان بوشهر مشغول فعالیت‌های تبلیغی و فرهنگی در ماه مبارک رمضان هستند.

* همه خادمان مردم باید فضای مناسبی را در سطح استان ایجاد کنند تا مردم از این فضا به خوبی بهره‌مند شوند تا شئونات ماه مبارک رمضان به خوبی ترسیم شود.

* کنترل و نظارت بر قیمت‌ها در ماه مبارک رمضان خواستاریم. انتظار جامعه این است که نظارت بیشتری بر کنترل قیمت‌ها شود.

* لازم است که با روزه‌خواری،برخورد قانونی شود. باید تلاش کنیم که در همه مجموعه‌ها برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در این ایام به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

سردار غلامعلی کفاش؛ مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر

*امسال برنامه‌های سوم خرداد با محوریت سپاه امام صادق استان بوشهر برگزار می‌شود.برنامه‌های امسال از اول خرداد تا چهارم خردادماه برگزار می‌شود. این برنامه‌ها به دستگاه‌ها ابلاغ شده است .

*برگزاری همایش پیشکسوتان، نشست خبری و همایش نیروهای مسلح و غبارروبی قبور شهدا از برنامه‌های این مناسبت است. یکی از فرماندهان ارشد نظامی نیز قبل از خطبه نماز جمعه سخنرانی خواهد کرد. توقع داریم که همه نهادها و ادارات همچون گذشته همکاری و مشارکت مناسبی در این برنامه‌ها داشته باشند.

* با اشاره به همزمانی سوم خرداد با لیالی قدر، انتظار می‌رود که در زمینه فضاسازی به گونه‌ای اقدام شود که حرمت این ایام حفظ شود. برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در سطح استان به مناسبت سوم خرداد با تشکیل نمایشگاهی برگزار می‌شود.

* ۲۳ یادمان شهدای گمنام در سطح استان بوشهر بدون اقدام مانده است،انتظار می‌رود اقدامات لازم برای ساخت این یادمان شهدا در سریع‌ترین زمان انجام شود.

* ۳۰ یادمان شهدای گمنام استان بوشهر به صورت کامل تکمیل شده و هشت یادمان شهید نیز در دست اقدام است، ۲۳ یادمان شهید گمنام استان بوشهر نیز بدون اقدام مانده است و امیدواریم هرچه سریع‌تر اقدام شود تا بیش از این شرمنده شهدا نشویم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد