چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
جدیدترین اخبار
کد خبر: ۲۲۰۳۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۷
با اشاره به تهدیدات علیه ایران
وی گفت: بهتر است ترامپ از نظامیان دستگیرشده آمریکایی در مورد شجاعت و دلاوری و آمادگی پاسداران ایرانی بپرسد تا متوجه شود هر حرکت نابخردانه آنها با سیلی سخت مجاهدان روبرو خواهد شد.
به گزارش سوک، ابراهیم رضایی مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشگاهی خبرگزاری فارس، با اشاره به تهدیدات اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه ایران یادآور شد: آخرین برخورد مستقیم نظامی ایران و آمریکا مربوط به دستگیری تفنگداران آمریکایی در خلیج فارس در دی ماه سال 1394 است که با تسلیم و تحقیر نظامیان آمریکایی و عذرخواهی آنها به پایان رسید.

وی با اشاره به آمادگی رزمی و توان بالای نظامی ایران، افزود: حمله آمریکا به ایران برای واشنگتن گران تمام خواهد شد و قطعاَ آنها تمام کننده جنگ نخواهند بود لذا احتمال حمله نظامی ایالات متحده پایین است.

وی گفت: آمریکایی‌ها بهتر از ما از توان نظامی و استراتژیک ایران در منطقه باخبر هستند و خوب می دانند که کوچک‌ترین درگیری ده‌ها پایگاه نظامی آنها را در منطقه ناامن خواهد کرد از این منظر حضور ناو آمریکایی در خلیج فارس نه یک تهدید بلکه یک فرصت برای ایران و گروگانی در دست مقاومت است.

رضایی ادامه داد: با این وجود در حال حاضر همه توان نظامی و اقتصادی آمریکا در خدمت جنگ روانی این کشور علیه جمهوری اسلامی قرار دارد تا با ناامیدسازی، ارعاب و ترس، دل ملت ایران را خالی کرده و اراده شان را سست کند.

این فعال سیاسی، جنگ نرم را اولویت اول آمریکا علیه ایران خواند و اظهار داشت: به عبارت دیگر اعزام ناو و رجزخوانی آمریکایی ها نه برای حمله بلکه برای وحشت افکنی در ایران و مجبور کردن نظام اسلامی به مذاکره و پذیرش خواسته‌های ظالمانه آمریکاست.

وی با بیان اینکه جنگ نخواهد شد، افزود: در این شرایط لازم است که اولاً برای بازدارندگی و پیشگیری از جنگ، آرایش جنگی به خود بگیریم و آماده دفاع اقتصادی و فرهنگی و روانی از کشور باشیم و ثانیاً همه توان اجرایی کشور برای مقابله با نبرد نرم دشمن بسیج شود.

رضایی با اشاره به اینکه آرایش جنگی و آمادگی برای دفاع از کشور در شرایط فعلی تنها مختص نیروهای مسلح نیست، گفت: همه باید برای جنگ غیرنظامی با دشمن آماده باشند چرا که آنها که متوجه رزم نرم دشمن نیستند، ممکن است همانند هفته‌نامه خودباخته اصلاح‌طلب در زمین دشمن بازی کنند و مرعوب تهدیدهای پوشالی سربازان رسانه ای آمریکا شوند.

وی با بیان اینکه در این کارزار سهم دستگاه های فرهنگی کمتر از بخش های نظامی نیست، اظهار داشت: ضرورت دارد که همه توان فنی و محتوایی کشور جهت مقابله با تهدیدات نرم دشمن و خنثی سازی توطئه های روانی آنها بکار گرفته شود.

رضایی با بیان اینکه دشمن فکر می کند با فشار بر ایران می تواند به خواسته های خود برسد، گفت: باید محاسبات دشمن را عوض کرد لذا انتظار می رود که همه مسئولان به ویژه مدیران ارشد اجرایی کشور به جنگ روانی دشمن باور داشته باشند و در مقابل عربده کشی های مجازی و توخالی نظام سلطه منفعل نشوند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد