چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۲۲۰۴۹۹
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
مدیرکل محیط زیست بوشهر:
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از پاکسازی جزایر استان بوشهر خبر داد و گفت: یکی از اقدامات مهم در این راستا، جمع‌آوری پسماندهای رها شده است.
جزایر استان بوشهر پاکسازی می‌شوند/ جمع‌آوری پسماندهای رها شده

به گزارش سوک، فرهاد قلی نژاد صبح شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی برنامه‌های مختلفی در سطح استان برگزار می‌شود که یکی از این برنامه‌های پاکسازی سواحل و جزایر استان است.

وی از آغاز عملیات و برنامه‌های پاکسازی جزایر استان بوشهر خبر داد و اضافه کرد: برنامه‌های پاکسازی و جمع آوری پسماندهای رها شده در جزایر مناطق حفاظت شده استان به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی اجرا می‌شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به اهمیت جلوگیری از آلودگی در زیستگاه‌ها و جزایر خاطرنشان کرد: از ابتدای خردادماه برنامه برنامه پاکسازی و جمع آوری پسماندها بویژه پسماندهای پلاستیکی اجرا می‌شود.

وی به برنامه‌های ویژه روز تنوع زیستی در جزایر ام‌الگرم و نخیلو در پارک ملی دریایی اشاره کرد و افزود: نیاز است که اقدامات لازم برای تدوین و اجرای یک برنامه منسجم و اصولی در راستای مدیریت گردشگران برای مقابله با این آلودگی‌ها انجام شود.

قلی‌نژاد یکی از آسیب‌های مهم را عدم ارائه آموزش به صیادان محلی دانست و بیان کرد: یکی از برنامه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان در سال جاری آموزش صیادان محلی با همکاری تشکل‌های زیست محیطی منطقه است.

وی در ادامه با اشاره به اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون گفت: محیط زیست استان بوشهر در اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همکاری خواهد کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اظهار داشت: در اجرای این برنامه ملی به طور خاص توجه ما نسبت به مأمورین اجرایی و محیط بانان مناطق تحت مدیریت این اداره کل در سطح استان است./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد