يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 15
کد خبر: ۲۲۰۵۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۷
در نشست شورای شهر
برای ما جای سوال است که چرا تیم هایی مانند استقلال و پرسپولیس تهران و تیم های صنعتی اصفهانی و خوزستانی می توانند از حمایت دولت برخوردار شوند اما این حق به شاهین شهرداری بوشهر داده نمی شود.
به گزارش سوک، یکصد و هفتادمین نشست علنی شورای شهر بوشهر با حضور خبرنگاران در ساختمان امیریه برگزار شد.

ابوذر دهدار، رئیس شورا

* گزارش پیش نویس حسابرسی سال 96 تا اخر این هفته نهاییمی شود. در مورد پارکینگ اتفاقات خوبی در راه است. در حال رایزنی هستیم و امیدواریم محقق شود.

* اگر نواقص المان چتر در میدان تشریفات برطرف نشود حتما جمع آوری می شود هر چند که تاکنون یک ریال به پیمانکار این پروزه پرداخت نشده است.

* در حال رفع مشکل تیم داری شهرداری هستیم.یک سری موانع وجود دارد که با همراهی آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و برخی از مسئولان استان به دنبال رفع آن هستیم. با توجه به پیامدهای اجتماعی ، از مسئولان فدراسیون خواسته ایم یک مهلت قابل قبولی به ما داده شود تا بتوانیم با یک راهکار و ساختار قانونی شاهین در لیگ برتر را حمایت کنیم.

*اعضاء شورا و شهرداری تلاش های بسیار زیادی انجام داده اند تا مشکل شاهین حل شود. از همکارانم درخواست می کنم تا قطعی نشدن روند این پیگیری ها نتایج آن از هر گونه اظهار نظر شتاب زده جدا خودداری کنند.حل این موضوع نیاز به جلسات کارشناسی دارد و این تیم پرآوازه را رها نخواهیم کرد.

* از هر چهار نماینده استان می خواهم که برای رفع مشکل شاهین به ما کمک کنند . برای ما جای سوال است که چرا تیم هایی مانند استقلال و پرسپولیس تهران و تیم های صنعتی اصفهانی و خوزستانی می توانند از حمایت دولت برخوردار شوند اما این حق به شاهین شهرداری بوشهر داده نمی شود.

* یکی از دلایلی که شهرداری را از تیم داری در لیگ حرفه ای منع کرده این است که گفته می شود شهرداری از بودجه دولت استفاده می کند در حالی که تنها منبع پرداخت اعتبار دولتی به شهرداری بوشهر از محل آلاینده هاست.

* حق آلایندگی جریمه زیست محیطی به شهر ما است و این نوع پرداخت از بودجه عمومی نیست که بخواهند نسبت به آن اعتراضی شود. از دستگاه های نظارتی و به خصوص بازرسی کل درخواست داریم به این موضوع ورود کند تا حقی از شهرداری و تیم داری آن در لیگ برتر گرفته نشود.تنها منبعی که از طرف شهرداری به تیم شاهین پرداخت می شود از طریق همین حق آلایندگی است.

اکبر توسلی، عضو شورای شهر

*یکی از وظایف شورای شهر تدوین، تصویب و نظارت بر بودجه شوراست که در یک سال گذشته مکاتبات متعددی در شورا برای حسابرسی سال 95 ، 96 و 97 داشته ام و خواستار تعیین وضعیت این حسابرسی ها شده ام.

*هر گونه خطا در زمینه گزارش بازرسی و گزارش تفریق بودجه گریبان اعضاء شوراست. گزارش حسابرسی سال های گذشته هنوز وضعیت آن مشخص نیست .از هیات رئیسه می خواهم که جهت ایجاد شفافیت این موضوع را در برنامه اصلی قرار دهد تا تعیین تکلیف شود.

* وضعیت احداث نخستین پارکینگ طبقاتی شهر و ایستگاههای دوچرخه سواری در این شهر نیازمند ساماندهی است. پروژه پارکینگ طبقاتی به عنوان یکی از دستاوردهای مهم شورای پنجم شهر بوشهر سال گذشته کلنگ زنی شده ولی اکنون خبری از احداث آن نیست.

* این طرح با توجه به اینکه ایجاد کننده درآمدی پایدار برای شهرداری بوشهر است باید روند احداث آن شتاب گیرد. این پروژه اگر در مقطعی با اعتبار 150 تا 200 میلیارد ریال قابلیت احداث داشت اکنون باید بیش از 700 میلیارد ریال نیاز دارد.در این زمینه انتظار می رود با آسیب شناسی کار براساس یک برنامه زمان بندی برای رفع موانع احداث طرح اقدام شود.

* در ارتباط با ایستگاه های دوچرخه شهر بوشهر، از 12 ایستگاه دوچرخه سواری شهر بوشهر تنها هشت ایستگاه فعال است که باید برای فعال سازی سایر ایستگاه ها برنامه ریزی شود. اکنون نوار ساحلی بوشهر با عرض 2.5 متر علاوه بر تردد عابران پیاده و نشستن خانواده ها در شب مسیر تردد دوچرخه سواران شده که این امر می تواند منجر به بروز حادثه شود. در چنین مسیری با بروز هرگونه حادثه مقصر شهرداری خواهد بود از این رو باید برای فعالیت دوچرخه ها طرح مطالعاتی دوچرخه سواری بوشهر بعنوان نقشه راه برای آینده مورد توجه قرار گیرد.

ندا عبدالله‌زاده ، عضو شورا

* با اشاره به راه‌یابی تیم فوتبال شاهین بوشهر به باشگاه‌‌های لیگ برتر، در این خصوص نشست‌های متعددی در تهران و بوشهر با کارشناسان حقوقی تشکیل شده که آخرین نشست با حضور  آقای آل اسحاق نماینده حقوقی فدراسیون فوتبال، اعضای شورا و شهردار بوشهر برگزار شد.

* حضور تیم شاهین شهرداری بوشهر در مسابقات لیگ برتر منوط به مجوز وزیر کشور است.در این نشست‌ها مشخص شد که شهرداری بوشهر قادر به حمایت مالی از تیم شاهین شهرداری بوشهر در لیگ حرفه‌ای برتر نیست و راهکار آن صدور یک مجوز یکساله از سوی وزیر کشور است.

* در مورد تیم‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن ، سایپا، پیکان و صنعت نفت آبادان سوال کردیم که چگونه در لیگ برتر حضور دارند که مشخص شد تیم‌های پرسپولیس و استقلال جنبه عمومی دارند و سایر تیم‌ها راهکارهایی مثل صندوق بازنشستگی شرکت‌های خود استفاده کرده و تیم‌داری می‌کنند.

*در این نشست‌ها در مورد تیم شاهین بوشهر مطرح شد که  امروز حضور شاهین در لیگ برتر یک مطالبه و جنبه عمومی همه مردم در استان بوشهر است و این تیم نیز باید مثل پرسپولیس و استقلال دیده شود.

*در شورای شهر بوشهر در مورد تیم شاهین شهرداری بوشهر مذاکراتی با مدیریت ارشد استان بوشهر ، امام جمعه و نمایندگان استان در مجلس انجام شده است ،امیدواریم با یک حمایت استانی و فرا استانی بتوانیم مجوز حضور تیم شاهین شهرداری بوشهر در لیگ برتر اخذ کنیم .

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد