يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 15
کد خبر: ۲۲۰۵۴۳
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
عضو شورای بوشهر مطرح کرد
وی افزود: اگر بر اساس پروتکل‌های موجود نیاز است که در شرایط اضطراری، زمینه خروج مردم از مناطق پیرامونی نیروگاه اتمی ایجاد شود راه صحیح آن کاهش جمعیت نیست بلکه راه‌های خروجی این شهر باید افزایش بیابد.
به گزارش سوک ،کیوان هاشم زاده صبح امروز در نشست شورای شهر بوشهر اظهار داشت: اخیرا طرح تفصیلی محلات شهر بوشهر ابلاغ شده که با خوانش متن آن ، چیزی جز ظلم به مردم بوشهر دیده نمی‌شود.

کیوان هاشم زاده، عضو شورا

* از نکات برجسته این طرح این است که ساکنین محلات جنوبی شهر بوشهر فقط می‌توانند با تراکم 60 درصدی فقط دو طبقه ساخت داشته باشند. با توجه به این که مردم بوشهر به عنوان مرزداران جنوب کشور، دارای سابقه دیرینه در حفاظت از این آب و خاک هستند و دل در گرو نظام و انقلاب دارند این نوع برخورد با آنها را شایسته نمی‌دانم.

*اگر بر اساس پروتکل‌های موجود نیاز است که در شرایط اضطراری، زمینه خروج مردم از مناطق پیرامونی نیروگاه اتمی ایجاد شود راه صحیح آن کاهش جمعیت نیست بلکه راه‌های خروجی این شهر باید افزایش بیابد.

*در حالی که دستگاه‌های اجرایی مسؤول به وظایف ذاتی خود در این بخش توجه نمی‌کنند به شکل خیلی سطحی سعی می‌کنند که کم کاری‌های خود را بر گرده مردم قرار دهند و با محدودکردن هر نوع ساخت و ساز، مردم تحت فشار قرار گیرند.

* مردم چه گناهی دارند که نمی‌توانند از قطعه زمین خود در محلات جنوبی شهر بوشهر استفاده کنند، چرا باید در این شرایط سخت اقتصادی، مردم در فشار قرار گیرند؟ به عنوان نماینده مردم بوشهر در شورای شهر از مسؤولان استان و به خصوص اعضاء کمیسیون ماده پنج می‌خواهم به مسئله ورود و از حقوق مردم دفاع کنند.

* خطاب به مسؤولان نیروگاه اتمی بوشهر ، انتظار داریم که این مجموعه با حوزه مدیریت شهری همکاری داشته باشد و وضعیت بخش عمده کارگران شاغل در نیروگاه اتمی با حقوق‌های بسیار پایین که در جوار این نیروگاه و محلات جنوبی بوشهر سکونت دارند درک کند که جلوگیری از ساخت بیش از دو طبقه ساختمان در این محلات می‌تواند فشارهای مضاعفی را بر کارگران شاغل در نیروگاه ایجاد کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد