سه‌شنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۸ - 2019 September 24
کد خبر: ۲۲۰۶۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۹
مرگ خوب است اما فقط برای همسایه؛
حال با این شرایط و در حالی که در پهنه جغرافیایی، استان بوشهر مابین دو استان خوزستان و هرمزگان قرار دارد و بر اساس گفته مسئولین بوشهری، به دلیل گرمی هوا در تابستان سهم این استان از پیک بار مصرف برق کشور بیش از سه برابر مصرف برق کشور است اما انفعال شدید استانداری بوشهر برای عدم تصمیم برای کاهش ساعات کار ادارات مشخص نیست.
به گزارش سوک، در حالی که بر اساس اعلام استانداری های خوزستان و هرمزگان، ساعت کاری ادارات و سازمان‌های دولتی در این استان ها برای خرداد تا تابستان تغییر کرده است، اما هنوز شاهد عکس العملی از سوی استانداری بوشهر نیستیم.

بر اساس این گزارش، در خوزستان و بنا بر آن چه استانداری این استان اعلام کرده ادارات دولتی ضمن تعطیلی در روز پنج شنبه هر هفته از اول خرداد تا ۱۸ خرداد روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت صبح تا ۱۳:۳۰ ظهر و از ۱۹ خرداد تا ۳۱ شهریور روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت هفت صبح تا ۱۳ ظهر باز است.

این شرایط در استان هرمزگان نیز تقریبا با شرایط مشابه با استان خوزستان اعلام شده، و ادارات دولتی در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب و برق اقدام به ارائه خدمات به مردم با ساعات جدید خواهند کرد.

حال با این شرایط و در حالی که در پهنه جغرافیایی، استان بوشهر مابین دو استان خوزستان و هرمزگان قرار دارد و بر اساس گفته مسئولین بوشهری، قریب به 92 درصد از نیازهای آبی این استان از استان های همسایه تامین و به دلیل گرمی هوا در تابستان سهم آن از پیک بار مصرف برق کشور بیش از سه برابر و به میزان 3.5 درصد و در رده اول مصرف برق کشور است اما انفعال شدید استانداری بوشهر برای عدم تصمیم برای کاهش ساعات کار ادارات مشخص نیست.

به نظر می رسد که استانداری بوشهر تا قبل از افزایش گرمای تابستان و بالا رفتن پیک مصرف که می تواند به تاسیسات برقی شرکت توزیع برق استان و وسائلی سرمایشی مردم آسیب برساند، باید تمهیدات لازم برای کاهش ساعات کاری ادارات به منظور صرفه جویی در مصرف انرژِی برق انجام دهد تا در این شرایط سخت اقتصادی، شاهد از بین رفتن سرمایه های مردم به دلیل فشار بر شبکه ای نباشیم که سهم ادارات دولتی در پیک مصرف آن با انبوهی از کولرهای گازی غیرقابل اغماض است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد