شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 30
کد خبر: ۲۲۰۶۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۹
در مسیر حوادث استان بوشهر
طی چهار عملیات جداگانه توسط پلیس استان بوشهر، دو قاتل دستگیر و افرادی که 68 شهروند را در استان بوشهر با بیش از 12 میلیارد تومان به بهانه تامین مسکن سرکیسه کرده بوند در دام قانون گرفتار شدند.
به گزارش سوک ، طی چهار عملیات جداگانه توسط پلیس استان بوشهر، دو قاتل دستگیر و افرادی که 68 شهروند را در استان بوشهر با بیش از 12 میلیارد تومان به بهانه تامین مسکن سرکیسه کرده بوند در دام قانون گرفتار شدند.

بر اساس این گزارش، فرمانده انتظامی استان بوشهر در خصوص دستگری قاتلین عنوان کرد:در پی اعلام فقدانی فردی ۳۵ ساله به هویت «ک» در عسلویه اقدامات پلیس در این رابطه آغاز شد.

سردار خلیل واعظی اظهار داشت: شش روز بعد جسد این فرد در ساختمان نیمه کاره ای کشف شد و بررسی‌های کارشناسی نشان داد که علت مرگ ضربه جسم سختی بوده که به سر مقتول وارد شده است.

وی  بیان کرد: پس از اطمینان از وقوع قتل اقدامات پلیسی برای شناسایی قاتل آغاز شد و فرد ۳۸ ساله ای ساکن عسلویه به عنوان مظنون شناسایی و دستگیر شد.

واعظی اضافه کرد: متهم دستگیر شده در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به قتل مقتول با ضربات چوب اعتراف کرد و گفت به علت اختلاف در تقسیم اموال مسروقه با یکدیگر درگیر شدیم که پس از قتل مقتول متواری شدم.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: همچنین فرد ۳۹ ساله‌ای که روز پنجشنبه دوم خرداد در یکی از روستاهای شهرستان کازرون با ضربات چاقو برادر خود را مضروب و باعث مرگش شده بود خود را به کلانتری ۱۳ بوشهر معرفی کرد که با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شد.

وی در خصوص نحوه دستگیری کلاهبرداران 12 میلیاردی بوشهر و گناوه اظهار داشت: یک متهم که 62 نفر شاکی دارد، با نیت کلاهبرداری اعتماد تعدادی از متقاضیان مسکن را جلب و پس از کلاهبرداری، متواری شده است.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی دو کلاهبردار که بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال در زمینه ساخت و ساز مسکن از مردم کلاهبرداری کرده و متواری شده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

واعظی ادامه داد: در پی اطلاع پلیس از فعالیت‌های مجرمانه فردی در گناوه در زمینه خرید و فروش و ساخت و ساز مسکن پرونده ای در اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان بوشهر تشکیل شد.

وی افزود: با اعزام کارآگاهان به گناوه پس از بررسی‌های میدانی و اطلاعاتی مشخص شد متهم با جلب اعتماد بنگاههای املاک ومتقاضیان خرید مسکن ضمن مشارکت در ساخت و ساز با نیت کلاهبرداری اعتماد تعدادی از متقاضیان مسکن را جلب و افزون بر 10 میلیارد تومان کلاهبرداری و متواری شده است.

واعظی یادآور شد: متهم که 62 نفر شاکی دارد سال‌ها قبل متواری و هیچگونه ردی از خود به جا نگذاشته بود اما پس از ماهها تلاش و پیگیری‌های علمی و اطلاعاتی افسران پرونده مخفی‌گاه وی در شهر اصفهان شناسایی و کارآگاهان به محل مورد نظر اعزام شدند. 

رئیس پلیس استان بوشهر بیان کرد: قبل از رسیدن پلیس، متهم از آنجا نیز متواری و در تهران مخفی شده بود که با ادامه پیگیری‌ها و تحقیقات مخفی‌گاه وی در تهران نیز شناسایی، دستگیر و به گناوه منتقل شد.

سردار واعظی با اشاره به شناسایی کلاهبردار دیگر در شهر بوشهر خاطر نشان کرد: همچنین در شهر بوشهر فردی در زمینه ساخت و ساز مسکن با افراد شریک و سپس با اقدامات مجرمانه مسکن ساخته شده را به نفع خود می‌فروخت.

وی بیان کرد: این متهم نیز مبلغ 20 میلیارد ریال از شش نفر به این طریق کلاهبرداری کرده متواری و در تهران مخفی شده بود که با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان متهم دستگیر و به بوشهر منتقل شد.

رئیس پلیس استان بوشهر بیان کرد: در مجموع  با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی دو کلاهبردار که در شهرهای بوشهر و گناوه بیش از 120 میلیارد ریال در زمینه ساخت و ساز مسکن از مردم کلاهبرداری کرده و متواری شده بودند شناسایی و دستگیر شدند. 

فرمانده انتظامی استان بوشهر تاکید کرد: شهروندان در هنگام خرید و فروش مسکن بررسی‌های دقیق و استعلام‌های لازم را از مبادی رسمی انجام دهند و پس از اطمینان از اصالت مسکن انتخابی نسبت به خرید و فروش اقدام کنند.

واعظی اظهار داشت: در ساخت و ساز های مشارکتی تحقیقات کاملی نسبت به شریک خود داشته باشند و مراحل پیشرفت در ساخت و ساز را به صورت مرحله به مرحله پیگیری کرده و سپس نسبت به پرداخت پول اقدام کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد