سه‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 01
کد خبر: ۲۲۰۷۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر افزود: در سنوات گذشته میانگین رشد مصرف برق افزایش چشمگیر داشته که برای برآورده کردن این حجم از مطالبه انرژی نیاز به سرمایه سنگین است که دیگر دنیا این کار را نمی کند.
به گزارش سوک، غلامعلی رخشانی مهر روز شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر افزود: با حذف قبوض کاغذی یک سوم نیروها در بخش های قرائت و توزیع  در بخش های دیگر مشغول به فعالیت شده و هیچ نیرویی از شرکت های توزیع برق اخراج نمی شود.

وی بیان کرد: شبکه توزیع اکنون در بخش اتوماسیون نیازمند توجه جدی است زیرا صنعت برق با روش های کهنه قبلی قابل مدیریت نیست.

رخشانی مهر ادامه داد: برای اینکه مردم کمترین خاموشی دریافت و این شبکه گسترده مدیریت شود گام نخست باید حرکت به سمت اتوماسیون در بخش شبکه های توزیع باشد.

وی اضافه کرد: قیمت برق اکنون یارانه ای است و یکی از راه های کاهش اختلاف بین قیمت تمام شده و قیمت در اختیار کم کردن هزینه های شرکت توزیع بویژه در بخش های انتقال و نیروگاهی است.

رخشانی مهر یادآور شد: نیاز مشترکان امروز با چند سال قبل متنوع است و امکان ندارد بپذیرند در هر دوره یک تا دو بار به آنها مراجعه و در مقابل آنها نیز به شرکت های توزیع رجوع کنند.

وی افزود: در بخش قرائت کنتور نیز باید به سمت اتوماسیون گام برداشت که این مهم کمک شایانی به رضایتمندی مشترکان است.

رخشانی مهر ادامه داد: باید مراجعه مردم به شرکت های توزیع نیروی برق به صفر برسد و شرکت های توزیع به عنوان ویترین در فضای مجازی باشد و مردم ضرورت برخورد با کسی را نداشته باشند.

وی یادآور شد: اگر هوشمندی در بخش مشترکان شبکه انجام شود، قیمت تمام شده برق کاهش پیدا می کند.

رخشانی مهر گفت: در روزگاری نه چندان دور می شد با یک سرمایه گذاری ناچیز پاسخ مشترکان را داد زیرا سرعت مطالبه آنها برای انرژی برق کم بود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر افزود: در سنوات گذشته میانگین رشد مصرف برق افزایش چشمگیر داشته که برای برآورده کردن این حجم از مطالبه انرژی نیاز به سرمایه سنگین است که دیگر دنیا این کار را نمی کند.

وی بیان کرد: در کشور هم پیک فروشی و هم انرژِی برای مردم تامین می شود در صورتی که سال ها دنیا به این رسیده که پیک فروشی نکند بلکه تامین انرژی کند.

رخشانی مهر ادامه داد: این همان مدیریت مصرف است و آن چیزی که صنعت برق در دستور کار خود قرار داده توقف پیک کشور است.

امرالله پاراد مدیرعامل پیشین شرکت توزیع برق که از اردیبهشت ۹۳ این سمت را برعهده گرفت آبان پارسال از سمت خود کناره گرفت و نادر تمیمی به سرپرستی شرکت توزیع برق استان بوشهر منصوب شد.

در این آیین با قدردانی از پاراد و تمیمی، اردشیر مذکوری به عنوان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر معرفی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد