چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 2019 August 21
کد خبر: ۲۲۰۹۱۹
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
رئیس صنعت، معدن و تجارت بوشهر:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افزایش ۵۵ درصدی استخراج مواد معدنی در استان بوشهر نسبت به سال قبل خبر داد.
استخراج مواد معدنی در استان بوشهر ۵۵ درصد افزایش یافت

به گزارش سوک، سید حسین حسینی محمدی صبح یکشنبه در نشست شورای معادن استان بوشهر از تلاش گسترده این شورا برای تسهیل موانع کسب و کار و توسعه سرمایه‌گذاری و ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن خبر داد.

وی از جمله اختیارات شورای معادن استان به سیاست گذاری، موافقت با تعطیلی موقت، سلب صلاحیت، تمدید یا انتزاع پروانه‌های اکتشاف و بهره‌برداری، محاسبه براساس استخراج واقعی اشاره کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خواستار تلاش اعضای شورا برای تقویت تولید، فرآوری و صادرات محصولات بخش معدن شد و بر لازم الاجرا و قطعی بودن هر یک از مصوبات شورای معادن از سوی دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۳۱ واحد معدنی با سرمایه‌گذاری ۶۰۱ میلیارد ریال در استان بوشهر، از اشتغال هزار و ۱۵۳ نفر در این بخش خبر داد و فعال کردن واحدهای معدنی راکد را از برنامه‌های امسال دانست.

حسینی محمدی از افزایش ۴۱ درصدی سرمایه‌گذاری در معادن استان بوشهر نسبت به سال قبل خبر داد و با اشاره به استخراج ۱۴ میلیون تن ماده معدنی در یک سال گذشته، میزان افزایش استخراج مواد معدنی را ۵۵ درصد ذکر کرد.

وی از راه‌اندازی پایانه صادرات مواد معدنی در استان بوشهر با همکاری بخش خصوصی خبر داد و مهمترین اقلام مواد معدنی استان را شن، ماسه، گچ و سنگ آهک دانست./مهر

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد