پنجشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۸ - 2019 September 19
کد خبر: ۲۲۱۰۱۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
ایجاد شبه در التزام عملی نماینده دشتستان
ایشان باید پاسخگوی اتهام تلویحی خود به جایگاه رهبری باشند، وگرنه چه دلیلی دارد ایشان بگویند؛ آنهایی که دوره تصدی بیشتری دارند مسئولیت بیشتری دارند !؟
به گزارش سوک، روز ۴ خرداد ۱۳۹۸ جناب محمد باقر سعادت نماینده مردم شریف دشتستان، نطق پیش از دستوری را ارائه دادند که سه جمله آن جای ابهام دارد! ایشان در علت بی سر و سامانی وضعیت کشور گفتند: آنها که تصدی های طولانی تری دارند مسئولیت شان بیشتر است و در جای دیگری گفتند؛ فساد در کشور سازمان یافته است و نهایتا نیز به جای حمایت از قوه قضائیه در اوج مقابله با مفاسد، آنرا تلویحا متهم به؛ برداشت های غیرقانونی از قانون کردند.

جناب سعادت باید برای هر سه گذاره فوق پاسخگو باشند؛ایشان بیان بفرمایند چه کسانی بیشتر از جناب رئیس جمهور که اکنون بیش از ۶ سال است در مسئول است، مسئول بوده اند! « رئیس بانک مرکزی ۱سال، وزیر صنعت ۸ ماه، وزیر اقتصاد ۸ ماه، سازمان توسعه تجارت ایران ۷ماه، رئیس اتاق بازرگانی ایران ۲سال و ۸ ماه، فرمانده سپاه ۲ ماه، رییس قرارگاه خاتم الانبیا ۸ ماه.

موارد فوق، دوره مسئولیت بعضی از مسئولانی است که احتمالا از نگاه جناب سعادت می توانند در پیشبرد امور مملکت دخیل باشند، خب! می بینیم که هیچکدام بیشتر از جناب رییس جمهور سابقه اجرایی ندارند! فرمایش جناب سعادت به صورت واضح و آشکار اذهان را متوجه جایگاه رهبری می نماید.

ایشان باید پاسخگوی اتهام تلویحی خود به جایگاه رهبری باشند، وگرنه چه دلیلی دارد ایشان بگویند؛ آنهایی که دوره تصدی بیشتری دارند مسئولیت بیشتری دارند !؟

ایشان باید پاسخگو باشند که منظور از فساد سیستماتیک چیست؟ رهبری بارها فرموده اند فساد در کشور سیستمی نیست و وزیر امور خارجه نیز که چندی پیش چنین حرفی را در مورد وجود فساد سیستماتیک در کشور بیان نمود، به شدت از سوی رهبری، دستگاه قضا و مجلس مورد انتقاد قرار گرفت. چه دلیلی دارد جناب سعادت وجود فساد در کشور را سیستماتیک جلوه دهد؟!

فساد سیستماتیک یعنی سیستم(نظام) طوری دستگاه های اجرایی را طراحی کرده که از درآمدهای ناشی از فساد ارتزاق نماید! آیا این توهین به نظام نیست؟ توهینی که البته رسانه های بیگانه خیلی خوب متوجه آن شدند و سخنان جناب سعادت را که معمولا در مجلس ساکت است و شخصیتی شناخته شده برای رسانه ها نیست به صدر اخبار خود تبدیل کردند!

 عقل حکم می کند که برای مقابله با فساد، دستگاه قضایی باید تقویت شود، جناب سعادت نیز که دغدغه مبارزه با فساد را دارند باید مشوق دستگاه قضا باشند. ایشان با کدام منطق دستگاه قضایی را که اتفاقا با حضور آیت الله رئیسی در مبارزه با مفاسد عزم خود را جزم کرده تلویحأ به برداشت غیر قانونی از قانون متهم می نمایند؟ و سیستم قضائی را به رعایت قانون توصیه می کنند؟! خوب است ایشان چند مورد از مواردی که قوه قضاییه بر خلاف قانون عمل کرده را مطرح می کردند!

زعم نگارنده این است که چنین مواردی و همچنین مسائلی مانند حضور جناب سعادت در جلسه ای که با تصویر بزرگ یکی از سران فتنه همراه بوده است و البته عدم موضع گیری ایشان در قبال مسائلی مثل فتنه۸۸، یوم الله ۹ دی و مواردی از این دست؛ التزام عملی ایشان به ولایت فقیه و نظام اسلامی را با شبهاتی مواجه می نماید که می تواند در عدم احراز صلاحیت ایشان در ادوار آتی انتخابات مجلس شورای اسلامی تاثیر گذار باشد.

بنده جز کسانی بوده ام که از جناب سعادت به دلیل عدم نطق در مجلس انتقاد داشته ام، حال با شنیدن چنین نطق هایی عاجزانه از ایشان تقاضا دارم سکوت را بر نطق ترجیح دهند!

یادداشت: دکتر الله کرم مشتاقی، فعال رسانه
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد