سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 07
کد خبر: ۲۲۱۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور، با بیان اینکه بحث مالیات بر سکه تاثیری بر قیمت آن ندارد، گفت: قیمت سکه حدود ۴۵۰هزار تومان حباب دارد.
نرخ سکه ۴۵۰ هزار تومان حباب دارد
به گزارش سوک، محمد کشتی آرای رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور با اشاره به آخرین قیمت طلا و سکه در کشور، گفت: سکه امروز 450 هزار تومانحباب دارد، اما بازار طلا حباب ندارد و قیمت آن واقعی است.
 
رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور، درباره اخذ مالیات از سکه، گفت:بحث مالیات بر سکه تاثیری بر قیمت آن ندارد، چراکه این مالیات از افرادی اخذ می شود که در پیش ثبت نام سکه از بانک مرکزی تعداد زیادی سکه دریافت کرده اند.

اخذ مالیات شامل معاملات عادی سکه نمی شود
وی با بیان اینکه اخذ مالیات شامل معاملات عادی سکه نمی شود، ادامه داد: کسانی که در ثبت نام عمومی سال 96، سکه دریافت کرده اند، امروز اگر بخواهند سکه های خود را بفروشند سود زیادی کسب می کنند که سازمان امور مالیاتی از آن سود مالیات دریافت می کند.

کشتی آرای، تاکید کرد: مالیات بر سکه تاثیری در بازار نخواهد داشت و این مالیات از افرادی اخذ می شود که برای خرید سکه ثبت نام کرده اند و برای مردم عادی نیست، چراکه که طبق قوانین جاری کشور به هر درآمدی مالیات تعلق می گیرد و این مالیات نیز به نوعی مالیات بر درآمد است.

رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف کشور، در خصوص موضوعاتی همچون ساخت طلای 14عیار، تصریح کرد: حدود 10 سال پیش که قیمت طلا افزایش یافت، از طریق جهاد دانشگاهی از مردم درباره طلای 14 عیار یا 18 عیار نظرسنجی شد که براساس آن بیش از 80 درصد مردم تمایل داشتند که طلا 18 عیار باشد، چراکه استاندارد طلا این عیار است، لذا بحث 14 عیار منتفی است.

منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد