سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 07
کد خبر: ۲۲۱۰۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۵
سوک بررسی می کند
البته بخشی از منتقدین به رفتارهای دولتمردان در استان بوشهر ، معتقدند که به دلیل رسوب فعالیت ها در این استان و پایین بودن سطح جنب و جوش مدیران دستگاه های اجرایی، با وجود داشتن یک سخنگو حرفی برای گفتن به مردم وجود ندارد و نیاز است که پیش از انتخاب سخنگو ، فکری برای خروج از این روزمرگی و بی برنامگی مدیران شود.
به گزارش سوک، در حالی دولت روحانی تا 86 روز دیگر وارد هفتمین سال کارکرد خود می شود که طی همه این سال ها، فاقد یک سخنگو در استان بوشهر بوده است.

این شرایط سبب شده تا روند اطلاع رسانی از خدمات دولت در استان بوشهر با مشکلات متعددی مواجه شود و به جزء نشست های دو الی سه بار در سال استاندار بوشهر، عملا فضایی برای بیان فعالیت های دولت در استان بوشهر وجود نداشته باشد.

نبود یک ساختار اطلاع رساني منسجم و هدفمند در استانداری بوشهر که بتواند در شرایط عادی و بحرانی به شکل مستقیم با مردم سخن بگوید و از حجم اطلاعات نادرست و ناقص کاسته و التهابات را کاهش دهد ؛ نیاز استانداری بوشهر است که متاسفانه تاکنون از آن غفلت شده است.

البته بخشی از منتقدین به رفتارهای دولتمردان در استان بوشهر ، معتقدند که به دلیل رسوب فعالیت ها در این استان و پایین بودن سطح جنب و جوش مدیران دستگاه های اجرایی، حتی به فرض وجود یک سخنگو حرفی برای گفتن به مردم وجود ندارد و نیاز است که پیش از انتخاب سخنگو ، فکری برای خروج از این روزمرگی و بی برنامگی مدیران شود.

برخی نیز معتقدند که استاندار بوشهر در نشست های مختلف هفتگی آن چیز را که نیاز است به اطلاع مردم می رساند و نیازی به وجود یک سخنگو برای بیان کارکرد دولت در استان بوشهر نیست.

حال خارج از این که بود یا نبود سخنگو در استانداری بوشهر تا چه میزان می تواند خدمات دولت در استان بوشهر را به گوش مردم برسد، این نوع نگاه استاندار و معاون سیاسی استانداری بوشهر است که باید تغییر کند تا توپ مسئولیت پذیری در بیان خدمات دولت به زمین مدیران دستگاه های اجرایی انداخته نشود .

مدیرانی که اگر یک کلمه حرف و صحبت آنها به مذاق همین آقایان بالادستی خوش نیاید باید هزار جا پاسخگو باشند که در راس آنها همین آقایان هستند.

شایسته است استاندار بوشهر فردی که مورد احترام رسانه هاست را به عنوان سخنگو انتخاب و در یک برنامه تقویمی هر یک ماه یکبار خبرنگاران را دعوت و زمینه اطلاع رسانی از فعالیت های دولت در استان بوشهر را مهیا سازد به شرطی که فعالیتی قابل گفتن به مردم نیز وجود داشته باشد .
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد