چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۲۲۱۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
توانمندی هنرهای دستی زنان استان بوشهر در نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب کشور در قالب نمایشگاه صنایع دستی در گالری حوزه هنری بوشهر گشایش یافت.

به گزارش سوک توانمندی و قابلیت‌های زنان استان بوشهر در عرصه تولید محصولات صنایع دستی در نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب کشور در حوزه هنری بوشهر ارائه شسد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در آیین افتتاح نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب کشور با بیان اینکه  زنان روستایی از قابلیت مهمی در خلق آثار  دستی با استفاده از ظرفیت‌های روستایی دارند اظهار داشت: در نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب کشور محصولات و دیوارکوب‌های حصیری مناسب دکوراسیون‌های امروزی که حاصل هنر دست بانوان بوشهری است به نمایش گذاشته شده است.

لیلا رحیمی با بیان اینکه در این نمایشگاه بیش از 100 اثر مختلف هنری و صنایع دستی عرضه شده است افزود:در نمایشگاه آوای دستان زنان جنوب کشور در بخش حصیر بافی، بشقاب‌ها، سفره‌های حصیری با تکنیک‌های جدید حصیربافی به نمایش در آمده است.

وی با اشاره به احیاء صنعت حصیری بافی در بوشهر خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه حصیر بافی از هنرهای بومی و سنتی استان بوشهر است تلاش می‌شود با طراحی‌های جدید جایگاه این هنر در استان حفظ و احیا شود.

معاون صنایع دستی استان بوشهر با بیان اینکه 75 درصد تولید کنندگان صنایع دستی استان بوشهر  روستایی هستند  تصریح کرد: 75 درصد تولیدات صنایع دستی استان بوشهر توسط زنان روستایی انجام می‌شود امسال در راستای توسعه این فعالیت‌ها بر اساس ظرفیت‌ها توجه ویژه‌ای شده است.

/تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد