دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - 2019 October 14
کد خبر: ۲۲۱۲۹۵
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۴
مروری بر یک رخداد
پس از این که کیوان هاشم زاده تنها عضو از بین 9 نفر از اعضاء شورای شهر بوشهر در 23 دی ماه سال گذشته نگرانی مردم این شهر از انتصاب یک مدیرسازمان را اعلام کرد که اکنون و پس از قریب به شش ماه این موضوع به یک واقعیت غیرقابل انکار تبدیل شده است.
به گزارش سوک، پس از این که کیوان هاشم زاده تنها عضو از بین 9 نفر از اعضاء شورای شهر بوشهر در 23 دی ماه سال گذشته نگرانی مردم این شهر از انتصاب یک مدیرسازمان را اعلام کرد که اکنون و پس از قریب به شش ماه این موضوع به یک واقعیت غیرقابل انکار تبدیل شده است.

هاشم زاده درست در این تاریخ و در حالی که ساعاتی از صدور حکم سرپرستی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر بنام محمدصادق سعیدی نگذشته بود در یک صد و سی و هفتمین نشست علنی شورای شهر بوشهر اعلام کرد که پیش از تغییرات در سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بندر بوشهر، قشر مذهبی و دلسوز بوشهر با من در خصوص دغدغه هایشان در زمینه مسائل مذهبی گفتگو کرده و خواستار توجه مجموعه شهرداری و سازمان فرهنگی به مسائل مذهبی شده اند.

وی در این نشست علنی اعلام کرد: دغدغه مردمی که با من به عنوان نماینده شان در شورای شهر صحبت کردند این است که توجه خاصی به مسائل مذهبی در سطح بوشهر با مدیریت جدید در سازمان فرهنگی و تفریحی انجام شود. مردم نگران هستند که این تغییرات در حوزه سیاسی اتفاق افتاده است و می ترسند که مسائل شیراز با آن بیلبورد سربازان اسراییلی به گونه ای دیگر در سطح شهر در بوشهر اتفاق بیافتد که با روحیه انقلابی مردم بوشهر سازگاری ندارد.

آن روز اگر چه این صحبت ها با مخالفت شدید دولابی و شمشمیری از اعضاء اصلاح طلب این شورا همراه شد اما گذشت فقط قریب به شش ماه از آن زمان نشان داد که هاشم زاده بیراه هم نگفته است.

در آن جلسه علنی شهردار بوشهر در خصوص انتصاب سعیدی گفت: به مدیران جدید گفته ام که شماها متعلق به همه مردم بوشهر هستید و نباید کارکرد شما نشان از یک درهم آمیختگی با تفکر سیاسی باشد که این گونه اگر شوید به مردم ضرر و زیان وارد خواهید کرد.

شاید صریح ترین فردی که در  آن نشست به شکل ویژه ای از انتصاب جدید شهردار بوشهر در سازمان فرهنگی دفاع کرد ، طاهره شمشیری عضو اصلاح طلب شورای شهر بوشهر بود که از مخالفانش در شورا خواست همه چیز را سیاسی نکنند.

شمشمیری بیان کرد که مخاطب صحبت های من کسانی هستند که هر اتفاقی را سیاسی می کنند. از آنها می خواهم هر نوع تغییراتی در شهرداری و سازمان های تابعه را سیاسی جلوه ندهید که اگر قرار بود شورا و شهرداری سیاسی کاری کنند ادم های این سیکی وجود داشت اما صرفا به دهیم دلایل اجازه ندادیم از آنها استفاده نشود.

وی این را هم گفت که انگ زدن از جانب آدم های صاحب نظر خیلی بد است که این خصیصه فقط مربوط به روزنامه های زرد است. انتخاب سعیدی برای سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بندر بوشهر از اتفاق خواسته مردم برای گذاشتن فردی پاکدست در عرصه فرهنگی بوده است.

شمشیری در آن نشست با انتقاد از مخالفینش اظهار داشت: برخی افراد تلاش می کنند که ما را در مقابل دوستان ارزشی قرار دهند. البته سیستم قوی است که اجازه نمی دهند فرد غیر ارزشی وارد عرصه مدیریت شود. همه ما ارزشی هستیم و به این افراد هشدار می دهم که فتنه مقابله با ارزشی ها به جایی نمی رسد.

عضو شورای شهر بوشهر در گفتگو با خبرگزاری فارس در بوشهر اظهار کرد: پس از آن که شش ماه از انتصاب سعیدی بر سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر می گذرد به بهانه یک کار فرهنگی در قالب سومین دو سالانه ملی جایزه ادبی بوشهر شاهد اتفاقاتی بودم که قبلا آن را پیش بینی کرده بودم.

کیوان هاشم زاده افزود: سازمان فرهنگی شهرداری بندر بوشهر در طی یک هفته گذشته اقدام به استفاده از تصاویر سناتورهای پهلوی و نویسنده ای معلوم الحال با درجه وابستگی به دربار در قالب بیلبوردهای تبلیغاتی شهری کرد که نشان از اضمحلال تفکر انقلابی در این سازمان است.

وی ادامه داد: البته شهردار بندر بوشهر را در این موضوع چندان دخیل نمی دانم بلکه معتقدم که افرادی در خارج از سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر به مسائل فرهنگی این سازمان خط داده و به دنبال مطامع حزبی و شخصی خود این گونه برنامه ها را به اجرا در می آورند..

عضو شورای شهر بوشهر بیان کرد: اگرچه دادستان بوشهر به این هنجارشکنی فرهنگی ورود کرده اما به عنوان عضوی از شورای شهر بوشهر در نشستی که با حضور شهردار و هیات مدیره سازمان فرهنگی شهرداری بوشهر  برگزار می شود به این موضوع ورود خواهیم کرد و با بررسی کلیه ابعاد و جوانب این ننگ فرهنگی، به دنبال این هستیم که شهردار بوشهر برخورد لازم با عوامل دخیل در این موضوع را داشته باشد.

هاشم زاده بیان کرد: به اندازه سوزنی از اصولمان که توجه به خون شهدا و منویات رهبری در خصوص فرهنگ اسلامی کوتاه نخواهم آمد و با هر نوع هنجارشکنی فرهنگی مقابله خواهم کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد