سه‌شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 26
کد خبر: ۲۲۱۲۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
در کمتر از 14 روز
برای دومین بار در کمتر از 14 روز در یک ماه اخیر، ساعات کار ادارات استان بوشهر کاهش می یابد.
به گزارش سوک، برای دومین بار در کمتر از 14 روز در یک ماه اخیر، ساعات کار ادارات استان بوشهر کاهش می یابد.

بر اساس این گزارش، پس از این که سازمان هواشناسی برای خردادماه امسال افزایش گرما در استان های جنوبی کشور پیش بینی کرد، استانداری بوشهر طی بخشنامه ای ساعات کار ادارات دولتی در این استان را از روز 18 خردادماه از ساعت 6:30 لغایت 13:30 دقیقه اعلام و پنج شنبه ها را نیز به مانند ماه های گذشته تعطیل اعلام کرد.

دقایقی پیش  خبر رسید که در نشست شورای اداری این استان، استاندار بوشهر اعلام کرده که کارکرد ادارات از روز شنبه یکم تیرماه از ساعت 06:30 لغایت 13:00 با احتساب تعطیلی روزهای پنج شنبه هر هفته می باشد.

هر چند با کاهش ساعات ادارات استان بوشهر شاهد کاهش 70 مگاواتی مصرف برق در پیک مصرف در استان بوشهر هستیم اما افزایش دو درجه ای گرمای هوا، سبب شده تا در مجموع مصرف برق در استان در طی روزهای گذشته نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش 6 درصدی را تجربه کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر در ارتباط با راهکارهای مهم در صرفه جویی برق بیان کرد: تنظیم دمای کولر ها بین ۲۳ تا ۲۶ درجه، مدیریت موثر مصرف برق از ساعت ۱3 تا ۱۷ بعنوان ساعت های اوج مصرف، استفاده از لامپ های کم مصرف از موارد مهم و تاثیرگذار برای صرفه جویی در مصرف برق است.

مذکوری ادامه داد: بکارگیری وسایل برقی دارای برچسب انرژیA، سرویس به موقع کولرها، شستشوی ماهانه کنداکسور و پنل کولرها از دیگر راه‌های مؤثر در کاهش مصرف برق است که مشترکان باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی گفت: اهتمام دستگاه‌های اجرایی برای تعطیلی در موعد مقرر و همچنین خاموش کردن تمامی دستگاه‌های سرمایشی هنگام ترک محیط کار از دیگر نکات قابل توجه برای مدیریت مصرف برق است.

مذکوری افزود: با توجه به اینکه تابستان گرمی خواهیم داشت موضوع مدیریت مصرف بسیار با اهمیت می باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد