پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 12
کد خبر: ۲۲۱۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰
رئیس جمهور ترکیه درپی درگذشت محمد مرسی اظهار داشت رحمت خداوند بر برادر شهید ما باد!
اردوغان: رحمت خداوند بر «شهید مرسی» باد!
به گزارش سوک، خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد: رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در واکنش به خبر درگذشت محمد مرسی که که در انتخاباتی دموکراتیک به ریاست جمهوری مصر رسید، گفت: رحمت خداوند بر برادر شهید ما محمد مرسی باد!

اردوغان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه عبدالفتاح السیسی با کودتا علیه محمد مرسی و به شکلی غیردموکراتیک به قدرت رسیده است، اظهار داشت: متاسفانه این حادثه در جلسه دادگاه رخ داده است. مرسی با رای 52 درصد مردم مصر به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد. سیسی ظالم پس از کودتا نزدیک به 50 مصری را اعدام کرده است.

غرب همواره در قبال اعدام‌ها در مصر سکوت کرده است. متاسفانه کشورهای اروپایی که مشوق حذف مجازات اعدام هستند با پذیریش دعوت سیسی قاتل در نشست مصر شرکت کردند.

این دورویی نیست، بلکه چندرویی است. پنج سال است که برادر ما مرسی همراه با هزاران یاورش در زندان به سر می‌برد. امروز نیز شهید شد اگر چه حق بررسی علل و کیفیت مرگ وی محفوظ است.

خداوند وی را با حبیب خود محشور نماید. برای وی دعا خواهیم کرد. درگذشت او را به رفقای همسفرش و همچنین مردم مصر تسلیت می‌گویم. به خانواده و نزدیکانش تسلیت می‌گویم. خداوند رحمتش کند.»

منبع:تابناک
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد