پنجشنبه ۰۲ آبان ۱۳۹۸ - 2019 October 24
کد خبر: ۲۲۱۴۲۱
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
پیک موتوری هنگام کارت کشیدن مشتری رستوران، کارت عابربانک وی را با کارتی مشابه عوض کرد و موفق شد ۸۰‌میلیون تومان حساب او را خالی کند.
غذای ۸۰ میلیونی از گلوی مشتری پایین نرفت!
 به گزارش سوک، اعلام رمز کارت‌های بانکی به فروشندگان کالا خصوصاً کسانی که دستگاه‌های کارتخوان سیار دارند همواره به برداشت‌های غیرمجاز منجر شده است. از سوی دیگر بازداشت افراد فریبکار و مجازات آن‌ها هم نتوانسته مانعی برای تکرار این عمل مجرمانه شود، بنابراین تا زمانی که زمینه بروز این عمل مجرمانه فراهم باشد همواره شاهد شکل‌گیری این پرونده‌ها خواهیم بود. یکی از این پرونده‌ها اسفند سال قبل تشکیل شد.

آن روز مردی به مأموران پلیس تهران خبر داد که کارت عابربانکش توسط پیک رستوران سرقت شده و ۸۰‌میلیون تومان از حسابش برداشت شده است. بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور بازپرس دادسرای ناحیه‌۳ در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. شاکی در توضیح ماجرا گفت: من به رستوران سفارش غذا دادم. بعد از اینکه پیک رستوران سفارش را آورد با دستگاه کارتخوانی که همراهش بود پول آن را پرداخت کردم. ساعتی بعد، اما متوجه شدم که ۸۰ میلیون تومان پولی که در حسابم بود، در چند نوبت برداشت شده است. وقتی به سراغ کارت عابربانکم رفتم متوجه شدم که پیک موتوری کارت من را با کارتی مشابه عوض کرده است که از او شکایت دارم. 


بعد از مطرح شدن شکایت، پرونده به دستور بازپرس شعبه‌۱۲ دادسرای ناحیه ۳ تهران در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار گرفت. کارآگاهان در اولین گام پیک رستوران را بازداشت کردند. متهم جرمش را انکار کرد و گفت: که نقشی در سرقت نداشته است. او گفت: وقتی مقابل خانه شاکی رسیدم مردی خودش را به من رساند و گفت که او غذا را سفارش داده است و پول آن را پرداخت کرد و غذا را از من گرفت! شاکی هم بعد از مواجه شدن با متهم گفت که او سارق کارت عابربانکش نیست که آزاد شد. بعد از به دست آمدن این اطلاعات کارآگاهان اطمینان پیدا کردند مردی که غذا را از پیک موتوری تحویل گرفته به عنوان پیک وارد خانه شاکی شده و در پوشش پیک، کارت عابربانکش را سرقت کرده است. 

در شاخه دیگری از تحقیقات کارآگاهان متوجه شدند که سارق با کارت عابربانک شاکی اقدام به خرید گوشی‌های تلفن همراه کرده است. کارآگاهان با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته فروشگاه‌های مورد نظر موفق شدند متهم را که مردی ۳۵ ساله به نام نادر بود شناسایی و چند روز قبل او را در مخفیگاهش در شرق تهران بازداشت کنند. 

نادر در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و دو همدستش سجاد و سعید که برادرانش بودند به پلیس معرفی کرد. او گفت: سجاد پیک رستوران است و نقشه را او طراحی کرد. او گفت که یکی از مشتریان مردی پولدار است و همیشه در حسابش پول زیادی دارد. مطابق نقشه یک روز که شاکی سفارش غذا داد، من و سعید مقابل خانه شاکی حاضر شدیم. من غذا را از سجاد تحویل گرفتم و پول آن را حساب کردم. بعد با معرفی خودم به عنوان پیک رستوران، وارد ساختمان شدم.

برادرم قبلاً مشخصات کارت شاکی را به من گفته بود برای همین از قبل، کارت مشابهی تهیه کردم و موفق شدم در فرصت مناسب کارت او را با کارت جعلی عوض و حسابش را خالی کنیم. متهم گفت: ما با پول‌های شاکی برای خودمان گوشی تلفن همراه خریدیم و بخشی از آن را هم صرف خرید مواد و خوشگذرانی کردیم. 

سرهنگ کارآگاه کامیار چهری، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات برای بازداشت دو همدست متهم در جریان است.

منبع: روزنامه جوان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد