پنجشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸ - 2019 November 21
کد خبر: ۲۲۱۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
در همایش دهیاران و شهرداران استان بوشهر از دهیاران برتر در عرصه گردشگری، اجرای طرح برگزیده، پروژه‌های عمران روستایی و پسماند تجلیل شد.
تجلیل از دهیاران برتر استان بوشهر به روایت تصویر

به گزارش سوک، همایش دهیاران و شهرداران  استان بوشهر ظهر امروز در سالن مجتمع فرهنگی و هنری 9 دی بوشهر برگزار شد.

در این همایش استاندار بوشهر با تاکید بر نقش مهم دهیاران در توسعه عمران روستایی اظهار داشت: طرح‌های اشتغال روستایی و پایدار باید در دستور کار دهیاران قرار بگیرد.

عبدالکریم گراوند با بیان اینکه ظرفیت‌های مهم اشتغال‌زایی در روستاهای استان بوشهر وجود دارد تاکید کرد: باید از ظرفیت‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در عرصه کشاورزی، شیلاتی و گردشگری که مورد حمایت ویژه دولت است در دستور کار دهیاران قرار بگیرد.

پیشکسوت فرهنگ و هنر استان بوشهر نیز با تاکید بر حمایت از بسته‌های فرهنگی در توسعه صنعت گردشگری اظهار داشت: هنر موسیقی استان بوشهر ظرفیت مهمی در عرصه جذب توریست فرهنگی و هنری است که باید دهیاران و شهرداران از این ظرفیت استفاده کنند.

پیمان زند با تاکید بر این نکته که موسیقی بوشهری و آوازهای مادری باید در شهرها و روستاها در راستای جذب گردشگری احیاء شود گفت: استان بوشهر در عرصه هنرهای گوناگون به ویژه موسیقی محلی از ظرفیت و جایگاه مهم تاریخی برخوردار است که باید مورد توجه ویژه دهیاران و شهرداران قرار بگیرد.

مجری همایش دهیاران و شهرداران  استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است تاکید کرد: در راستای معرفی این ظرفیت‌ها باید به هنرهای محلی استان که از جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود بهره لازم برده شود.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر نیز با تاکید بر همکاری شهرداران و دهیاران در شهدایی شدن فضای شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‌رود همه شهرداران و دهیاران در عرصه برگزاری کنگره سرداران و 2000 شهید استان بوشهر همکاری و فضای فرهنگ شهید، شهادت، ایثار، مقاومت و حماسه آفرینی را در استان ترویج کنند.

سردار رزمجو با تاکید بر عطرآگین شدن فضای شهرها و روستاها به عطر شهداء توسط دهیاران و شهرداران استان بوشهر  تصریح کرد: نام‌گذاری محلات، میدان، خیابان‌ها و معابر و نصب تندیس شهدای شاخص در شهرها و روستاها باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

در این همایش از 37 تن از دهیاران  شامل 34 تن به عنوان منتخب گردشگری، شش دهیار در ارائه طرح برگزیده دهیاری راه یافته به جشنواره دهیاری‌های کشوری، 4 دهیار در حوزه اجرا و افتتاح طرح عمرانی، 2 دهیار برتر در آزمون مکاتبه‌ای دهیاران کشور و یک دهیار برتر در حوزه پسماند تجلیل شد./تسنیم

/تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد