چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019 October 23
کد خبر: ۲۲۱۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
مردی که با معرفی خودش به عنوان مأمور اداره برق از مالکان ساختمان‌های در حال ساخت کلاهبرداری می‌کرد، بازداشت شد.
عمو برقی قلابی به دام پلیس افتاد
 به گزارش سوک، اسفند‌سال قبل مردی به مأموران پلیس تهران خبر داد که در دام مردی فریبکار گرفتار شده‌است. او گفت: من مالک ساختمانی درحال ساخت در شرق تهران هستم. چند روز قبل مردی حدوداً ۳۵‌ساله در حالی که لباس فرم مأموران برق به تن داشت وارد ساختمان شد و خودش را آقای رضایی معرفی کرد.

او گفت می‌تواند از اداره برق منطقه برای دوکنتور موجود در ساختمان افزایش آمپر بگیرد و سه‌کنتور جدید هم در ساختمان نصب کند. او گفت برای انجام این کار باید همکاران دیگرش را هم راضی کند برای همین ۵۰‌میلیون‌تومان در چند مرحله به حسابش ریختم، اما خبری از کنتور نشد. وقتی به اداره برق پاسداران رفتم گفتند که همکاری به اسم رضایی ندارند و آن مرد کلاهبردار بوده است. 

در شاخه دیگری از تحقیقات پرونده به دستور قاضی شعبه‌۱۳ دادیاری دادسرای ناحیه‌۴ رسالت تهران در اختیار تیمی از کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

کارآگاهان در جریان تحقیقات خود مخفیگاه متهم را در کیانشهر شناسایی و دهم تیرماه او را بازداشت کردند. در جریان تحقیقات بعدی مشخص شد که شکایت‌های مشابهی علیه متهم مطرح شده‌است. او در بازجویی‌ها به جرمش اعتراف کرد و گفت از پنج نفر به این شیوه کلاهبرداری کرده است. سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی پایتخت گفت: تحقیقات برای شناسایی جرائم بیشتر متهم در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران جریان دارد.

منبع: روزنامه جوان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد