پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 12
کد خبر: ۲۲۱۸۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۶
مرد جوانی که چند سال قبل در نزاعی مرتکب قتل شده‌بود، پس از گرفتن رضایت از اولیای‌دم و آزادی از زندان در حادثه دیگری دوست صمیمی‌اش را به قتل رساند.
قاتل بخشیده شده دوباره مرتکب قتل شد!
به گزارش سوک، بررسی پرونده مجرمان نشان می‌دهد اغلب مجرمان پس از آزادی دوباره وارد چرخه جرم می‌شوند که این موضوع حکایت از این دارد نه تنها در بعضی موارد اجرای قانون برای مجرمان بازدارنده نیست که در بسیاری از موارد مشخص می‌شود مجرمان شیوه‌های جدید ارتکاب جرم را هم در زندان فرا گرفته‌اند. مردی که پس از آزادی از زندان در حادثه‌ای مرتکب قتل دوستش شده‌بود، نمونه اینگونه پرونده‌هایی است که پلیس در دست بررسی دارد. 

این حادثه مرگبار ساعت‌۲۲:۳۰ شامگاه ششم‌ اسفند‌ سال‌ گذشته به مأموران کلانتری‌۱۳۱ شهر ری اطلاع داده شد. 

مأموران در محل حادثه پارک شهید جهان آرا در حوالی جوانمرد قصاب با جسد پسر ۲۵‌ساله‌ای به نام کامیار روبه‌رو شدند که با اصابت ضربه چاقویی به گردن و کمر به قتل رسیده بود. بررسی‌های مأموران نشان داد، مقتول لحظاتی قبل با یکی از دوستانش به نام هرمز که شرور معروف محل است نزاع خونینی را رقم می‌زند که در نهایت با ضربات چاقوی هرمز به قتل می‌رسد. در تحقیقات میدانی مأموران دریافتند قاتل که از متهمان سابقه دار است، چند سال قبل در درگیری مرتکب قتل می‌شود، اما پس از چند سال و گرفتن رضایت از اولیای‌دم از زندان آزاد می‌شود و دوباره در درگیری امروز، دوست چند ساله‌اش را به قتل می‌رساند و از محل فرار می‌کند. 

بدین ترتیب مأموران همزمان با ادامه تحقیقات هرمز را به عنوان قاتل فراری تحت تعقیب قرار دادند تا اینکه پس از گذشت شش‌ماه وی را در مخفیگاهش در یکی از استان‌های همجوار تهران شناسایی ودستگیر کردند. 

متهم پس از انتقال به اداره پلیس با اعتراف به قتل کامیار در ادعایی گفت: مقتول دوست هشت‌ساله و صمیمی من بود. مدتی قبل مبلغی به کامیار قرض دادم تا اینکه دستم خالی شد و از او خواستم بدهی‌اش را بپردازد، اما او مرا امروز و فردا می‌کرد و اصلاً به درخواستم توجهی نمی‌کرد. پاتوق من و کامیار در پارک شهید جهان‌آرا بود و همیشه برای دیدن یکدیگر آنجا قرار می‌گذاشتیم. روز حادثه در مغازه‌ام بودم که با او تماس گرفتم و سؤال کردم کجایی؟ که گفت پاتوق همیشگی. بعد از آن بود که در مغازه را بستم و حدود ساعت‌۱۰ شب به پارک رفتم. ابتدا کمی با هم خوش‌و‌بش کردیم و بعد از او خواستم که طلب مرا بدهد که عصبانی شد و به من فحاشی کرد.

وقتی درگیری ما بالا گرفت او چاقویی از جیبش بیرون آورد و یک ضربه به دستم زد که من هم چاقویم را از جیبم بیرون آوردم و دو ضربه به گردن و کمر او زدم. کامیار غرق در خون نقش بر زمین شد و من هم از ترس از محل گریختم و به یکی از شهر‌های نزدیک استان تهران فرار کردم و مخفی شدم، اما درنهایت مأموران پس از شش‌ماه رد مرا زدند و دستگیر شدم. 

سرهنگ علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس‌آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: تحقیقات از متهم ادامه دارد.

منبع: روزنامه جوان
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد