پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - 2019 December 12
کد خبر: ۲۲۱۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
همزمان با سالروز میلاد امام رضا(ع) حافظان کل قرآن کریم موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالثقلین استان بوشهر در آیین باشکوهی با حضور مسئولان استانی تجلیل شدند.
به گزارش سوک در آیین تجلیل حافظان کل قرآن کریم موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالثقلین که همزمان با سالروز میلاد ثامن‌الحجج(ع) در سالن لیان بوشهر برگزار شد طی مراسمی معنوی، مسئولان و اساتید قرآنی، حلقه‌های گل را بر گردن 40 نفر از حافظان قرآن کریم برادر و خواهر موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالثقلین آویختند.

حضور چشم‌گیر قرآن پژوهان جدیدالورود در این آیین، از دیگر نکات قابل توجه مراسم بود و این قرآن پژوهان سال تحفیظی خود را آغاز کردند.

در بخشی از برنامه، رضا عبدالله زاده از پیشکسوتان قرآنی استان بوشهر، برای نخستین بار به ذکر خاطراتی از شهید عاشوری پرداخت و به بخشی از چهره شناخته نشده این شهید بزرگوار اشاره کرد.

4 نفر از تجلیل شدگان برادر و 36 نفر بانوی حافظ قرآن کریم بودند، همچنین  نخستین بانوی حافظ کل قرآن استان، کم سن‌ترین حافظ با 12 سال سن و جهاندیده‌ترین حافظ با 60 سال سن، برخی از تقدیر شدگان بودند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در آئین تجلیل از حافظان کل قرآن کریم و افتتاحیه سال تحفیظی 98 ضمن تبریک میلاد سراسر نور حضرت امام رضا(ع) با اشاره به انس مردم استان بوشهر با قرآن کریم اظهار داشت: انس با قرآن کریم که سراسر نور هدایت است یک موهبت الهی و توفیقی است که این سعادت نسیب همه انسانها نمی‌شود.

فاطمه کرمپور با بیان اینکه  کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد در راستای گسترش فرهنگ دینی و مذهبی و قرآنی در استان بوشهر فعالیت می‌کنند افزود: استان بوشهر مهد فعالیت‌های قرآنی است و یکی از مهمترین سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ترویج و فعالیت‌های قرآنی است که در استان بوشهر بصورت جدی و زیربنایی به آن پرداخته می‌شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از فعالیت 80 موسسه فعال قرآنی و بیش از 300 خانه قرآن شهری و روستایی خبر داد و بیان کرد: این مراکز برای گسترش فرهنگ دینی و مذهبی خصوصا فعالیت قرآنی راه‌اندازی شده که مورد استقبال ویژه قرار گرفته است.

کرمپور با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در خصوص آموزش 10 میلیون حافظ قرآن تا سال 1404 گفت: نخستین همایش بزرگ تجلیل از حافظان کل قرآن کریم به مناسبت دهه کرامت و همزمان با میلاد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) و به منظور از حمایت،تشویق و تحلیل از حافظان قرآن در استان بوشهر برگزار شد.

عبدالرضا عالی‌پور نیز با بیان اینکه در این برنامه از 40 نفر از حافظان قرآن کریم تجلیل شد، خاطرنشان کرد: در یکسال گذشته 40 نفر از نوجوانان و جوانان موسسه نورالثقلین استان بوشهر موفق به حفظ کل قرآن کریم شده‌اند که از این حافظان کل قرآن کریم همزمان با سالروز میلاد امام رضا (ع) تجلیل شد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه بیش از 90 نفر از نوجوانان و جوانان استان بوشهر اکنون حافظ کل قرآن کریم هستند تصریح کرد: برای دوره جدید 500 نفر از نوجوانان و جوانان برای حفظ کل قرآن کریم ثبت نام کرده‌اند.

در این مراسم با حضور مجید خورشیدی معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر از 40 نفر از حافظان قرآن کریم در استان بوشهر تجلیل بعمل آمد.

در پایان مراسم با ارائه تندیس و گواهینامه حفظ کل از این حاملان کلام وحی، تقدیر به عمل آمد و خادمان و حافظان موسسه نورالثقلین عکس یادگاری گرفتند.

تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد