سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 21
کد خبر: ۲۲۱۸۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۲
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی بوشهر مطرح کرد:
دکتر جلال شجاعت پیش از ظهر امروز میزبان خبرنگارن بود تا ضمن همراهی با آنها در بخش های مختلف بیمارستانی، پاسخگویی سوالات خبرنگاران در حوزه سلامت باشد.
به گزارش سوک، دکتر جلال شجاعت پیش از ظهر امروز میزبان خبرنگاران بود تا ضمن همراهی با آنها در بخش های مختلف بیمارستانی، پاسخگویی سوالات خبرنگاران در حوزه سلامت باشد.

دکتر شجاعت، رئیس بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر

* در سال جاری و با حضور مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم مجوز افزایش تخت بیمارستان سلمان فارسی که هم اکنون 193 تخت است را صادر کند.البته پیگیری های ویژه ای در این خصوص انجام شده است.

* جداسازی اورژانس، مستقر شدن بالگرد هوایی، راه اندازی تریاژ 24 ساعته، برنامه ریزی برای استقرار بخش زایمان بدون درد در سال جاری با تقدیرنامه در ترویج زایمان طبیعی به عنوان اولین بیمارستان استان، مقیم سازی پزشکان زنان و زایمان، داخلی و اطفال ، افزایش تعداد پزشکان متخصص به 72 نفر و پزشک عمومی به 26 نفر و در بیمارستان سلمان فارس انجام شده است.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/07/15/4/156478826.jpg


* بر اساس استاندارهای وزارت بهداشت، توانستیم با کاهش هزینه ها در زمینه وسائل مصرفی مازاد، آزمایش ها و داروها اقدامات مناسبی انجام دهیم که نتایج آن به شکل افزایش بخش های بیمارستانی خود را نشان داده است.

* تمام ارزیابی هایی که در کل بیمارستان های دولتی و غیردولتی استان بوشهر توسط وزارت بهداشت انجام شده نشان می دهد که بیمارستان سلمان فارسی در استان بوشهر مقام اول کسب کرده است.تنها بیمارستانی که در سال 97، نوفق به کسب لوح دوستدار کودک در سطح استان شده همین بیمارستان است.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/07/15/4/156478851.jpg


* تنها بیمارستاتی در استان بوشهر که هیچ تخلفی دال بر اخذ زیرمیزی پزشکان در آن در سال گذشته گزارش و در پرونده آن ثبت نشده، بیمارستان سلمان فارسی تامین اجتماعی بوشهر بوده است. پیش از این و در سنوات گذشته شاهد بودیم که در بیمارستان های کشور پزشکان در خود بیمارستان هم از بیماران پول زیرمیزی می گرفتند در حالی که با سیاست های انقباضی جدید برای جلوگیری از بروز این پدیده زشت ، این پدیده در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر جمع شد و با ورود بازرسین تامین اجتماعی به مطب پزشکان طرف قرارداد سازمان، حتی در مطب ها نیز اجازه دریافت هرگونه وجهی در قالب زیرمیزی گرفته شد.

* میانگین ضریب اشغال تخت در سطح کشور 76 درصد است در حالی که در استان بوشهر 96 درصد است .تعداد مراجعه کنندگان به اورزانس بیمارستان در سال 96 ، 80 هزار نفر بوده که در سال 97 این میزان با رشد 9 درصدی به 1.3 هزار نفر افزایش یافته است.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/07/15/4/156478845.jpg


*میانگین مراجعه کننده در کشور در بیمارستان های تامین اجتماعی از سال 96 به 97 ، 9 درصد است در حالی که این ضریب در استان بوشهر 29 درصد است.

* با استفاده از تجهیزات به روز دنیا و استفاده از پزشکان مجرب امکان تعویض مفاصل که بسیار عمل سخت و فوق تخصصی است در بیمارستان تامین اجتماعی به شکل رایگان در بیمارستان تامین اجتماعی بوشهر است.در سال 97 توانستیم 68 عمل جراحی تعویض مفصل انجام شود.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/07/15/4/156478870.jpg


* در سال 97، پروژه دریافت استاندار ایزو 5001 مصرف انرژی در این بیمارستان کلید خورد که با اقدامات اساسی انجام شده در کاهش هزینه و مصرف برق تاثیرگذار بوده است. در این راستا و با تمرکز بر انرژی سبز، دو ژنراتور تهیه شده تا کمترین مصرف داشته باشیم. استفاده از پنل های خورشیدی نیز در دستور کار قرار گرفت که سبب شده هیچ زمان برق اطاق عمل و بخش های ویژه قطع نشود. پروژه جمع آوری اب های سطحی میز در این بیمارستان انجام شده که اکنون دارای پیشرفت 90 درصد است و تا پایان سال به اتمام می رسد . نتیجه ایم برنامه استفاده از آب های سطحی برای ابیاری فضای سبز است.

https://img9.irna.ir/d/r2/2019/07/15/4/156478830.jpg


* یکی از دلایل که سبب لغو قرارداد بیمه سلامت با بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی شده سقفی بود که بیمه سلامت برای ارائه خدمات به بیمه شدگانش به بیمارستان تامین اجتماعی داده شود. از انجا که این میزان نه تنها برای یک سال بلکه برای فقط چهارماه بوده از طرف بیمه سلامت کشور این قرارداد برای سال 97 لفو شد.

عکس موبایل : عباس حیدری
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد