دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 20
کد خبر: ۲۲۱۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
در نشست مشترک:
نشست مشترک مدیرکل سازمان تامین اجتماعی و معاونت درمان این سازمان در استان بوشهر با اصحاب رسانه به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد و مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر از کارفرمایان خواست برای بهره مندی از بخشودگی جرائم بیمه ای تا 31 شهریورماه به این سازمان مراجعه کنند.
به گزارش سوک، نشست مشترک مدیرکل سازمان تامین اجتماعی و معاونت درمان این سازمان در استان بوشهر با اصحاب رسانه به مناسبت هفته تامین اجتماعی برگزار شد.

عبدالله شیرکوند، مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر

* 320 هزار نفر در استان بوشهر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی هستند که با احتساب خانواده آنان 920 هزار نفر از خدمات تامین اجتماعی در استان بوشهر بهره می‌برند که در مجموع 83 درصد جمعیت استان بوشهر را در بر می گیرند.

*بیش از ۲۸ هزار نفر از بیمه شدگان استان بوشهر مستمری‌بگیر هستند که در سه ماه نخست امسال یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به این افراد و بازنشستگان تامین‌ اجتماعی استان بوشهر پرداخت شده است.

* 20 هزار و 630 کارگاه تحت پوشش تامین اجتماعی استان بوشهر است. از مجموع بیمه شده‌های اصلی سازمان تأمین اجتماعی بوشهر، 86 درصد اجباری و 24 درصد دارای مشاغل آزاد و اختیاری هستند.

* مطالبات تامین اجتماعی بوشهر از کارفرمایان 650 میلیارد تومان است که کارفرمایان خوش حساب برای بهره‌مندی از بخشودگی جرائم بیمه‌ای تا 31 شهریور ماه فرصت دارند مدارک لازم ارائه کنند و از این اقدام بهره‌مند شوند. 
 
*سازمان تأمین اجتماعی بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین سازمان بیمه‌ای در کشور است که 24 میلیون نفر در کشور از خدمات آن بهره‌مند و خدمات گوناگون دریافت می‌کنند. تعداد مستمری‌بگیران تامین اجتماعی کشور 3.5 میلیون نفر است که ماهانه افزون بر 7هزار میلیارد تومان مستمری به بیمه‌شدگان و مستمری بگیران پرداخت می‌شود.

* 91 درصد لیست کارکنان دستگاه‌ها  و کارگاه‌های تحت پوشش تامین اجتماعی اینترنتی ارسال می‌شود. ارسال لیست به صورت اینترنتی نقش مهمی در تسریع ارائه خدمات به بیمه شدگان دارد که71 درصد احکام مطالباتی تامین اجتماعی به صورت اینترنتی ابلاغ می‌شود.

* بیش از ۱۳ هزار ملوان و صیاد زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی استان بوشهر قرار دارند که به دنبال رفع مشکلات بیمه ملوانان و صیادان تلاش می کنیم. مهمترین مشکل و درخواست ملوانان و صیادان تعداد روز‌های کارکرد آن‌ها است که بر اساس روز‌های ورود و خروج آ‌نها از اسکله محاسبه می‌ شود.

*با توجه به نحوه محاسبه روز‌های کارکرد، بسیاری از ملوانان و صیادان با وجود سن بالا سابقه بیمه کمی دارند که باعث مشکلاتی برای آن‌ها شده است.این افراد متقاضی پرداخت حق بیمه خود به صورت انفرادی هستند که باید این امر از سوی سازمان تامین اجتماعی در تهران رسیدگی و بررسی شود.

* رویکرد این سازمان توسعه خدمات غیرحضوری است که کاهش محسوس مراجعه حضوری، سرعت بخشی در پاسخ به مخاطبان، افزایش بهره وری و کاهش ترددهای بی مورد از مزیت‌های ارائه غیرحضوری خدمات سازمان تأمین اجتماعی است.

* استان بوشهر از دور دوم غیرحضوری شدن خدمات سازمان تامین اجتماعی وارد این چرخه شده است. با این شرایط تاکنون توانسته ایم با ثبت ۱۰ هزار رکورد در این شاخص رتبه نخست کشور را به دست بیاوریم. در این طرح ۵۶ خدمت بصورت غیرحضوری و نیمه حضوری به بیمه شوندگان ارائه می‌شود که در همین مدت کوتاه بوشهری‌ها از طرح خدمات غیرحضوری استقبالی چشمگیر داشتند.

دکتر یلدا دارابی ، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی استان بوشهر

* در ارتباط با احدث مرکز درمانی تأمین اجتماعی در جزیره خارگ تاکنون پیگیری‌های زیادی صورت گرفته ولی پاسخ این بوده که به واسطه اینکه بیمارستان شرکت نفت در این جزیره طرف قرارداد تأمین اجتماعی شده و خدمات این سازمان را ارائه می‌دهد نیازی به احداث درماگاه در جزیره وجود ندارد.

* در مواردی که خدمات مورد نیاز شهروندان خارگی در این جزیره تأمین نباشد در موارد اورژانسی اعزام آنها تا سایر مراکز درمانی به طور رایگان از طریق بالگرد صورت می‌گیرد.

* سال گذشته بابت پرواز بالگرد شب پر از خارگ به بوشهر برای انتقال بیماران زیرپوشش تأمین اجتماعی حدود ۱۲ میلیارد ریال هزینه شد هر چند در روز انتقال بیماران این جزیره با بالگرد استقرار پیدا کرده در بیمارستان سلمان فارسی رایگان انجام می‌گیرد.

* در  خصوص مرکز سی تی اسکن بیمارستان نبی اکرم عسلویه ، همزمان با هفته تأمین اجتماعی سی تی اسکن بیمارستان نبی اکرم به بهره برداری می‌رسد و طرح توسعه آن در سال جاری نیز در دستور کار قرار دارد.

*در ارتباط با نارضایتی برخی از مراجعه کنندگان درمانگاه مبعث تأمین اجتماعی در بوشهر ، ظرفیت پزشکان جذب شده برای ارائه خدمات درمانی مراجعه کنندگان تکمیل است و امکان افزایش پزشک در این مرکز وجود ندارد.

*در ارتباط با افزایش شمار دندان پزشکان این مرکز در همین شرایط نیز اکنون ۲ پزشک بیشتر از ظرفیت درمانگاه در حال خدمات رسانی به مراجعه کنندگان هستند.

* بیمارستان سلمان فارسی بالاترین ضریب اشغال تخت را در بیمارستان‌های تابعه این سازمان در کشور دارد. علاوه بر تجهیز این بیمارستان به اورژانس هوایی که منجر به تسریع در انتقال بیماران به مراکز مجهزتر می‌شود، تخت‌های CCU و اتاق عمل آن از ۴ به ۷ تخت افزایش یافته است. افزایش ۳۵ تخت دیگر از برنامه‌های امسال برای بیمارستان سلمان فارسی بوشهر است.

*در مراکز درمانی استان بوشهر تنها در بیمارستان‌های سلمان فارسی و مهر برازجان زایمان در آب به عنوان شیوه‌ای سالم برای زایمان طبیعی امکانپذیر است. بیمارستان مهر برازجان نیز از تک تخصصی زنان و زایمان خارج شده و تخصص‌های دیگر مانند چشم پزشکی و قلب در آن فعال شده است.

* کاهش و افت رتبه این مدیریت در سطح کشور را قبول ندارم و این شایعه توسط افرادی به رسانه ها انتقال یافته که بابت تخلفات مالی یا موارد دیگر با آنها برخورد کرده ایم.افرادی که در دوره مدیریت بنده به دلیل تخلفات مالی یا مسائل دیگر با آنها برخورد و قیچی شدند، به رسانه ها پناه می برند و خبرهای کذب منتشر می کنند.

*بنده در اسفند 96 منصوب شدم و عملا اختیاری درباره بهبود بودجه سال گذشته نداشتم، اما در سالجاری با پیگیری هایی که داشتیم، 25 درصد افزایش بودجه برای مدیریت درمان استان ثبت گردید، درحالی که سنوات قبل میانگین افزایش بودجه این مدیریت 15 تا 18 درصد بوده است.

* شروع 8 پروژه عمرانی در مدیریت درمان استان در سال گذشته بی سابقه بوده است. سال گذشته 3 میلیون و 525 مراجعه برای درمان سرپایی داشته ایم که نسبت به سال قبل 15.5 درصد رشد داشته، درحالی که میانگین کشوری در این بخش رشد 4 درصدی بوده است.

* در خصوص بستری، 32 هزار و 543 مورد در سال گذشته ثبت شده که افزایش 6.9 درصدی نشان می دهد، در حالی که این شاخص در کشور 5 درصد رشد داشته و استان بالاتر از کشور بوده، ضمن اینکه بیمارستان سلمان فارسی با ضریب اشغال 95 درصدی تخت ها، بالاترین ضریب اشغال تخت در بیمارستان های هم رتبه در کشور دارد.

* با تعامل خوبی که با دانشگاه علوم پزشکی برقرار کردیم، از همه ظرفیت هایی که داشتیم برای جذب پزشک بهره برده و ظرفیت خالی نگذاشته ایم، ضمن اینکه زیرمیزی را در مراکز درمانی قطع کردیم.

*سال گذشته بابت پرواز بالگرد شب پر از خارگ به بوشهر برای انتقال بیماران زیرپوشش تامین اجتماعی حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان پرداخت کردیم، هرچند در روز انتقال بیماران را با بالگردی که در بیمارستان سلمان فارسی مستفر است، رایگان انجام می دهیم. تصمیم برای ساخت درمانگاه و بیمارستان باید از سوی مرکز ابلاغ شود که امیدواریم با توجه به شناختی که سالاری رییس جدید سازمان از شرایط این جزیره دارد، بتوانیم مجوز مربوطه را اخذ کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد