دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - 2020 January 20
کد خبر: ۲۲۱۹۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
معاون وزیر تعاون:
معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه نظام آموزش فنی و حرفه‌ای در حال تغییر اساسی است، گفت: دانشگاه‌های کشور باید در مسیر کارآفرینی حرکت کنند.
تغییر اساسی در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای/ حرکت در مسیر کارآفرینی

به گزارش سوک، حاتم شاکرمی صبح پنجشنبه در همایش کار و کارآفرینی در بوشهر اظهار داشت: جذب فارغ التحصیلان در بازار کار در صورتی فراهم می‌شود که دانشجو با نظام مهارتی از دانشگاه فارغ التحصیل شود که زمینه ساز پروش کارآفرین در جامعه می‌شود.

وی تاکید کرد: نظام آموزش فنی و حرفه‌ای در حال تغییر اساسی است و آزمون‌های کاغذی و تئوری محور در این سازمان در حال حذف شدن و خروجی کارگاه‌های مهارتی به سمت پروژه‌های عملی در حال پیشرفت است.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مهارت محوری باید سرلوحه همه دانشگاه‌ها قرار گیرد، ادامه داد: فردی که یک مهارت را فرا می‌گیرد باید توانایی انجام آن مهارت را داشته باشد تا بتواند به عنوان یک کارآفرین در جامعه مشغول شود.

وی تاکید کرد: دولت نمی‌تواند یک بنگاه‌دار اقتصادی باشد بلکه تنها باید هموار کننده راه کارآفرینی بوده و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید زمینه کارآفرینی را در جامعه فراهم کند.

شاکرمی اظهارداشت: کارآفرینی و کسب با همکاری و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی و دانشگاه‌ها برای صاحبان ایده‌ها و خلاقیت‌ها ایجاد می‌شود.

وی تاکید کرد: کارآفرینی موضوعی فرابخشی است که وزارت تعاون به تنهایی نقشی در آن ندارد و نیازمند توجه همه بخش‌های دولتی و از جمله بخش خصوصی است. نقش دولت تسهیل گیری در فرایند کارآفرینی است و در کنار مجلس به این نتیجه رسیده که این فرایند را تسریع کند.

معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: با مهارت آموزی زمینه کسب کارهای خرد فراهم می‌شود که در این ارتباط این وزارتخانه زمینه توسعه کسب و کارهای زود بازده را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های علمی کاربردی در کنار مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با ترویج مهارت‌گرایی در بین دانشجویان در زمینه تربیت نیروی ماهر تحصیل‌کرده اقدام کنند/مهر
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد