سه‌شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 21
کد خبر: ۲۲۲۰۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۷:۴۶
سوک بررسی می کند
اخبار دریافتی نشان می دهد که بر خلاف دور قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه 1394، که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر به شکل دیکتاتور گونه ای، اقدام به معرفی سرلیست ها خود در حوزه های چهارگانه استان بوشهر کرد اما گویا این بار به دنبال تغییر شیوه و تاکتیک است.
به گزارش سوک، در حالی فضای استان بوشهر متاثر از انتخابات پیش از موعود قرار گرفته که خبر می رسد تحرکات اصلاح طلبان در پوسته های ضخیم محرمانه از این حالت خارج شده است.

بر اساس شنیده ها، اخبار دریافتی نشان می دهد که بر خلاف دور قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه 1394، که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر به شکل دیکتاتور گونه ای، اقدام به معرفی سرلیست ها خود در حوزه های چهارگانه استان بوشهر کرد اما گویا این بار به دنبال تغییر شیوه و تاکتیک است.

ناظران سیاسی از یاد نمی برند که چگونه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان بوشهر، نمایندگان 18 گانه احزاب سیاسی اصلاح طلب در این استان را وادار کرد تا صرفا نام چهارنفری که مد نظر هسته مرکزی این شورا بود در سرلیست این احزاب قرار گیرد که از همان ابتدا تا به امروز مورد بحث و نزاع بوده است.

حال به نظر می رسد که اعضاء مرکزی شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان استان بوشهر با تغییر ظاهری یک تاکتیک، به دنبال این هستند که از احزاب 18 گانه اصلاح طلبان در استان نام سه کاندیدا از هر حوزه انتخابیه اخذ و در نهایت 12 نفر را برای این چهار حوزه انتخاب و پس از اخذ مصاحبه حضوری چهار نفر نهایی را برای چهار حوزه انتخاب کنند.

یکی از دبیران احزاب 18 گانه اصلاح طلب استان بوشهر در گفتگو با سوک در این خصوص اظهار داشت: به هسته مرکزی شورای هماهنگی جبهه اصلاح طلبان استان اعلام کرده ام که شاخص انتخاب نهایی تک گزینه برای هر حوزه انتخابیه را به ما اعلام کند که به جزء کلی گویی چیزی عایدمان نشده است.

وی که خواست نامش فاش نشود، ادامه داد: معتقدیم که این شیوه صرفا برای کاهش تنش ها بوده و در نهایت همان افرادی از طرف این شورا برای چهار حوزه انتخابیه معرفی می شوند که از قبل مشخص شده اند.

این دبیر حزب اصلاح طلب در بوشهر ادامه داد: این ترفند ، صرفا در راستای ابهام زدایی از کارکرد شورای جبهه اصلاحات استان بوشهر برنامه ریزی شده که به دلیل این که فاقد شاخص های کاربردی برای انتخاب تک گزینه نهایی برای هر چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر است با مخالفت بخش عمده ای از نمایندگی های احزاب 18 گانه اصلاحات در استان بوشهر مواجه شده است.

به نظر می رسد که در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی به دلیل گستردگی اختلافات درونی نمایندگان احزاب اصلاح طلب در استان بوشهر، این مجموعه نتواند در قالب حکمیت فضای مناسبی برای وحدت بین گروه های 18 گانه اصلاح طلب در استان بوشهر را فراهم سازد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد